Jak na odtučňovací dietu?

Jak na odtučňovací dietu?

Cílem odtučňovací diety je vyvolat úbytek podkožního tuku snížením příjmu kalorií z jídla a pití a zvýšením výdeje kalorií cvičením. Tímto způsobem se zásoby tuku zredukují trvale. Dieta musí obsahovat všechny živiny Tělo potřebuje všechny živiny! Nevěřte d


Cílem odtučňovací diety je vyvolat úbytek podkožního tuku snížením příjmu kalorií z jídla a pití zvýšením výdeje kalorií cvičením. Tímto způsobem se zásoby tuku zredukují trvale.

Jak na odtučňovací dietu?

Dieta musí obsahovat všechny živiny

Tělo potřebuje všechny živiny! Nevěřte dietám, které jsou založené na konzumaci jistých druhů potravin, takové mají jen krátkodobý efekt a k tomu škodí zdraví. Potřebujete do jídelníčku zařadit nízkokalorická výživná jídla, jako jsou zelenina, ovoce, libové maso včetně ryb, nízkotučné mléčné výrobky a obilniny.

Jak na odtučňovací dietu?Přílohy a tuky

V jídelníčku pro snížení podkožního tuku mají své zastoupení škrobová jídla. Mezi ně patří rýže, celozrnný chléb, brambory, obilniny nebo těstoviny. Celozrnný chléb nemusíte mazat tučnými pomazánkami nebo máslem a sýrem. Vybírejte si chléb, který chutná i bez namazání a přidejte k němu nakrájenou zeleninu. Dále se vyhněte těstovinám s omáčkami se sýrem, smetanou, máslem, kde je vysoké množství nasycených tuků. Raději zvolte kombinaci se zeleninou, tuňákem a trochou olivového oleje.Jak na odtučňovací dietu?

Čtěte také: Redukční dieta jednoduše

Ovoce a zelenina

Do diety patří velké množství čerstvého ovoce a zeleniny. Jistě si oblíbíte chutné zeleninové saláty s vlastní zálivkou s citrónem a nízkotučným jogurtem, místo tučné majonézy.

Čtěte také: Jeďte s námi na sacharidové vlně!

Bílkoviny

Nezbytnou součástí dietního jídelníčku jsou bílkoviny. Vybírejte si k přípravě libové maso, případně odstraňte všechen viditelný tuk. Z drůbeže odstraňte kůži. Jezte hodně ryb a nezapomínejte na luštěniny a především na sóju. Maso nesmažte, ale duste, grilujte nebo vařte. Nekonzumujte ryby naložené v oleji.

Jak na odtučňovací dietu?

Čtěte také: Chlapům pupek, ženám zadek. Proč?

Úplně se vyhněte chipsům, dortům a sušenkám, které obsahují hodně cukrů a tuků. Hodně pijte čistou vodu a zelený čaj a výdej kalorií zvyšujte pravidelným cvičením. Myslete na vaši budoucnost.

Jak na odtučňovací dietu?

Zdroj: fitplus.cz