Sexem proti chřipce. Funguje to!

Sexem proti chřipce. Funguje to!


Léto střídá podzim. Nachlazení a chřipky jsou na běžném pořádku. Dá se na epidemie nějak připravit? Ano, jednoduše – hurá do peřin! Nezapomeňte přibrat i partnera. Sex totiž posiluje váš imunitní systém. Muži na sex prý myslí každou minutu, ženy pak každých sedm minut. Co ale přejít od myšlení k akci? Budete zdravější!

Napadlo vás někdy, že sexem bojujete proti bakteriím a virům lépe, než moderní lékařské přípravky? Lékaři dokonce tvrdí, že když by se lidé milovali častěji, mnoho nemocí by vymizelo úplně. Proč je právě sex tak účinnou prevencí proti mikrobům?  

Milujte se pravidelně, budete mít více imuglobinu!

Imuglobin A je jedna z pěti hlavních tříd lidských protilátek, která je uvolňována na povrch sliznic a významně se podílí na ochraně proti mikroorganismům. A právě pravidelný sex jeho hladinu zvyšuje. Častější milování vás tak ochrání před infekčními chorobami. Pozitivně imuglobin působí také psychicky, jelikož chrání před depresemi a tlumí bolesti.
 

Dosáhněte orgasmu, budete mít zdravější pleť!

K sexu samozřejmě patří také orgasmus. Je nejen známkou toho, že se vám sex líbil, ale také toho, že vaše tělo vylučuje dehydroepiandrosteron. Ten posiluje imunitu, ale hlavně působí na vaši pleť. Dodává jí živiny a udržuje ji zdravý a mladistvý vzhled. Lidé s pravidelným orgasmem také lépe spí a posilují svou kondicí.  

Vyhněte se infarktu

Sex má blahodárný vliv také na srdce a cévy. Zejména pak u mužů. Muži, kteří se sexu oddávají alespoň dvakrát týdně, mají menší riziko zasažení infarktem než ti, kteří si sex dopřávají jen párkrát do měsíce. Také riziko onemocnění rakovinou prostaty se s pravidelným sexem snižuje.  

Čeho je moc, toho je příliš

Čím více sexu, tím více posílená imunita vašeho těla? To rozhodně neplatí! Přespříliš velké množství sexu může vašemu tělu naopak uškodit, než mu pomoci. Pravidelný sex sice opravdu posiluje obranyschopnost, když na to však vlítnete každý den jako králíci, moc si nepomůžete. Jaká je tedy optimální dávka rozkoše? Vědci doporučují sex třikrát do týdne.  

Smějte se

Kromě sexu může vaší imunitě pomoci pusa od ucha k uchu. Při smíchu pracují svaly celého obličeje, protahují se, krevní tlak i tep stoupá, dýcháte rychleji a vpouštíte tak více kyslíku do tkání. Smích je tedy taková light verze cvičení v posilovně.  

 

Ideální kombinací se tedy jeví cvičení, sex dvakrát týdně a smích! Tak už víte, co budete dělat večer?