Rozkveťte s jarním očistným plánem

Nástup jarních dní představuje pro organismus zvýšenou zátěž. Čas, kdy je naše tělo nuceno setrvat v aktivním režimu se prodlužuje, metabolické funkce se zrychlují, hladina hormonů se zvyšuje. O slovo se hlásí také toxiny a škodlivé látky, které se v průběhu zimy v těl


Rozkveťte s jarním očistným plánemNástup jarních dní představuje pro organismus zvýšenou zátěž. Čas, kdy je naše tělo nuceno setrvat v aktivním režimu se prodlužuje, metabolické funkce se zrychlují, hladina hormonů se zvyšuje. O slovo se hlásí také toxiny a škodlivé látky, které se v průběhu zimy v těle nahromadily. Sečteno, podtrženo – ideální „podhoubí“ pro rozpoutání jarní únavy, která bývá doprovázená snížením fyzické i psychické kondice. Odborníci v dietetických centrech NATURHOUSE (www.naturhouse-cz.cz), která se specializují na tzv. Novou výchovu ve výživě, proto sestavili speciální očistný plán na jaro, díky němuž je možné těmto nežádoucím efektům předcházet. Dopřejte si detoxikační program, a přivítejte jaro plná elánu.

Čtěte také: Pusťte jaro do svého těla i duše

Odlehčete jídelníčkuRozkveťte s jarním očistným plánem

Základem jarní očisty je změna stravovacích návyků. Jejím cílem je jednak doplnění vitaminů, minerálních látek a vlákniny a zároveň podpoření trávení a s tím spojené odplavování nežádoucích látek. Zakažte si vše, co je těžce stravitelné. Hlavně příliš mastná a tučná jídla, která sice mohou chutnat, ale v podstatě nemají téměř žádnou výživovou hodnotu. Do jídelníčku nově zařaďte hlavně zeleninu a ovoce.

Čtěte také: Jarní očista vztahu

Jarní tip: Zaměřte se na očistné potraviny. Z ovoce vám prokážou největší službu kiwi, jablko, hruška, pomeranč, limetka, citron, broskev, meloun, hroznové víno a borůvky, ze zeleniny potom řapíkatý celer, brokolice, hlávkové zelí, květák, česnek, petržel, klíčky, pastinák, artyčok, okurka, zelené fazolky, chřest, pórek, lilek, cuketa, brambory ve slupce. Připravit si je můžete na mnoho způsobů dle vlastní fantazie. Ideální jsou také v podobě pyré.

Rozkveťte s jarním očistným plánemDbejte na pitný režim

Velmi důležitou úlohu hraje i dostatečný pitný režim. Ideální denní přísun tekutin by neměl být pod hranicí dvou a půl litru. Vhodné je vynechat slazené a sycené nápoje, ale i tekutiny, které odvodňují jako je černý čaj nebo káva. Doporučuje se naopak zvýšený příjem čerstvých ovocných a zeleninových šťáv.

Čtěte také: Barevné jarní doplňky

Jarní tip: Vyzkoušejte speciální čajové nálevy (například Zelený čaj Infunat Te Verde nebo Červený čaj Infunat Te Rojo), které podporují detoxikaci, zrychlují metabolismus, podporují trávení a funkci jater.

Hýbejte seRozkveťte s jarním očistným plánem

Po zimě častokrát ukazuje ručička na váze v průměru o dvě až tři kila více. Těch se lehce zbavíte už dodržováním výše uvedeného. Rychlejší a trvalejší výsledek se ale dostaví, pokud zapojíte do plánu i pohybové aktivity.

Jarní tip: Zapomeňte na fitness centra. Jarní dny přímo vyzývají k aktivitám na čerstvém vzduchu. Nejpřirozenějším pohybem je pro člověka chůze. Stačí si proto dopřát procházky přírodou. Sluneční paprsky vám dodají také potřebný vitamin D.

Čtěte také: Jarní make-up, který vás rozzáří

Rozkveťte s jarním očistným plánemRozmazlujte se

Součástí detoxikačního plánu je i relax. No není to úžasné? Právě relaxace totiž dokáže bojovat proti snižování fyzické i psychické výkonnosti s ní spojených negativních fatorů jako je podrážděnost, špatná nálada nebo třeba přílišná únava a zároveň podporuje odplavování škodlivých látek z těla, protože relax a duševní pohoda jdou ruku v ruce se správným nastartováním metabolismu.

Jarní tip: Vyvarujte se stresu! Odpočívejte, poslouchejte oblíbenou hudbu, zajděte na masáž nebo proměňte svůj domov v lázně. Variant, které působí jako oáza klidu, je spousta.

Text: Jana Tobrmanová