Chcete jíst zdravě a přitom si pochutnat? Japonská restaurace Samurai nabízí vše!

Chcete jíst zdravě a přitom si pochutnat? Japonská restaurace Samurai nabízí vše!

Na Praze 2 se nachází japonská restaurace Samurai, kterou najdete v Londýnské ulici na Vinohradech. Volba japonské restaurace není náhodná – japonská kuchyně je totiž jedna z nejzdravějších vůbec.   Po náročné dvouleté rekonstrukci byla sushi restaurace Samurai v


logo2

 

Na Praze 2 se nachází japonská restaurace Samurai, kterou najdete v Londýnské ulici na Vinohradech. Volba japonské restaurace není náhodná – japonská kuchyně je totiž jedna z nejzdravějších vůbec.   Po náročné dvouleté rekonstrukci byla sushi restaurace Samurai v říjnu 2006 slavnostně otevřena a nabízí svým zákazníkům zcela nové zážitky v oblasti gastronomie.

Japonské speciality pro Vás připravuje tým zkušených českých a asijských kuchařů. Kromě sushi a sashimi nabízí veliký výběr pokrmů teplé kuchyně. Právě některé z nich se připravují na teppanech - jako jediná sushi restaurace v Praze nabízí teppanyaki, tedy přípravu jídla přímo před hosty na speciálně upravených stolech s digestoří.

Dalším unikátním prvkem interiéru jsou oddělené salonky s japonskými rohožemi tatami. interier-japonske-restaurace-7 9805wegbJaponská kuchyně je poměrně lehce stravitelná a to především díky používání velkého množství zeleniny, ryb a mořských plodů. Nedílnou součástí japonské kuchyně je i rýže a různé druhy luštěnin. Díky rychlé a často minimální tepelné úpravě si suroviny zachovávají veškeré zdraví prospěšné látky. Nezbytným předpokladem pro přípravu dobré japonské kuchyně jsou kvalitní a čerstvé suroviny. Nejrozšířenějším prvkem japonské kuchyně u nás je sushi, není však jediným. Dominantními způsoby přípravy japonských pokrmů jsou dušení a vaření v páře. Při přípravě se používá i smažení, které nemá v západní kultuře zrovna dobré jméno. Hlavním rozdílem je ale použití kvalitního sezamového nebo sojového oleje - díky jemuž jsou pokrmy takřka bez cholesterolu a tedy lépe stravitelné.

Podle výborné vůně i chutě poznáte, že je vše zkrátka čerstvé, profesionálně připravené!

A co japonská restaurace Samurai nabízí?

Saké
Saké je tradiční japonský nápoj starý skoro 2 000 let. Jedná se o alkoholický nápoj kvašený ze speciálních odrůd rýže. I v průběhu staletí zůstává forma přípravy saké téměř nezměněna. Velmi tradiční je i způsob, jakým se saké podává a konzumuje. Ideálním způsobem podávání jsou malé keramické nebo dřevěné nádobky, kterým se v Japonsku říká "čoko". Saké je možno hostům podávat v různých teplotách nápoje - záleží na chuti konzumenta, ale i ročním období. Teplota nápoje se pohybuje v rozmezí od 10 do 55 °C. OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sushi
Sushi je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale sushi je především vařená rýže spojená se speciální octovou omáčkou připravenou k tomuto účelu. Také slovo sushi v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá rýže“.  
Tempura
Tempura je původně portugalské jídlo, které Japonci převzali a přizpůsobili ho místním podmínkám a zvyklostem v 16. století. Jde o obalovanou a osmaženou zeleninu, houby, ryby a krevety. Dále zde najdete široký výběr z polévek, nudlí, ale i z mas a dalších speciálních japonských pokrmů. A pokud ještě nevíte, kde udělat večírek, party, oslavu či firemní akci, bude Samurai ta správná volba. Využijte exklusivní prostory restaurace, baru nebo salonku. A navíc, zde Vám připraví menu přímo na míru a také zajistí i služby sommeliéra z Asociace Sommelieru ČR. Buďte originální a využijte možnost doprovodného japonského programu pro Vaší akci:  
  • vystoupení Malého divadla Kjógenu - cca 20ti min. fraška
  • tradiční formu aranžování květin - ikebana
  • ukázku japonské deskové hry „go"
  • ukázku bojového umění
  • hru na flétnu "šakuhači" za doprovodu jednohlasého zpěvu
  • tradiční skládání papíru origami"
  • přednášku, besedu, seminář - seznámení s libovolnou oblastí japonské kultury
  • Dj + aparatura, osvětlení
  • Samurai v samurajském brnění - vhodné při vítání + foto se zájemci
  • ukázka japonských tančících gejš
 

Teppanyaki  9794        

 

My dokonalé jsme restauraci vyzkoušely, a můžeme vřele doporučit. Už při vstupu na Vás dýchne atmosféra dalekého Japonska a po usazení velice milým personálem se necháte hýčkat barevnými chutěmi, vůněmi a odcházíte s pocitem spokojenosti.

 

Více informací o restauraci a také o Menu ZDE,  nebo na jejich FB .