Nemíchejte práci a soukromí, škodí to

Pokud ženu v práci trápí starosti, nebo je pod velkým tlakem, přemítá nad tím i doma a nikdy si vlastně neodpočine. Existují určité varovné signály, které mohou znamenat, že váš život už příliš prorostl s profesním světem. Tohle už není normální Pokud u sebe pozoru


Pokud ženu v práci trápí starosti, nebo je pod velkým tlakem, přemítá nad tím i doma a nikdy si vlastně neodpočine. Existují určité varovné signály, které mohou znamenat, že váš život už příliš prorostl s profesním světem.

Nemíchejte práci a soukromí, škodí to

Tohle už není normální

Pokud u sebe pozorujete některý z těchto 5 divných úkazů, mějte se na pozoru.

  • Nadužíváte korporátní mluvu: Máte pocit, že jste neobdržela dostatečně kladný feedback za svou omáčku a místo „můj starej“ říkáte „senior boyfriend“.
  • Outsourcujete sex: Na intimnosti jste si našla externistu. Vašeho muže totiž nebavilo, že na rande mluvíte jen o práci.
  • Hromadí se vám domácí administrativa: Je normální mít seznam s nákupem. Mít ale formulář na jeho průběh už nikoliv.
  • Stanovujete rodině kvartální cíle: Dcera musí do dubna splnit úkol nazvaný seznamka. Pro jeho splnění prochází školením metod seznámení s mužem. Psa jste zaúkolovala procházkou, a když neodešel, strhla jste mu to z prémií.
  • Nutíte muže podávat pravidelné reporty: Manžel každou středu podává hlášení o tom, jak na kluky působí pobyt ve skautu, dcera odevzdává seznam splněných domácích prací.

Nemíchejte práci a soukromí, škodí toA co s tím?

Pokud vám práce přerůstá přes hlavu a ničí vám život, rázně zakročte. Nenoste si práci domů. Ideálně odcházejte z práce ve chvíli, kdy máte kompletně dokončený nějaký úkol. Pokud necháte něco nedodělaného, budete nad tím hloubat až do zítřejšího rána.

Vyhraďte si po cestě z práce čas, kdy v hlavě promyslíte, to co budete dělat příští den a víc na to nemyslete. Raději přemýšlejte, jak okouzlit muže milou pozorností, jakou hru si zahrajete s dětmi nebo co poradíte dceři, až se znova zeptá, jak sbalit kluka.

A hlavně, neberte svou práci moc vážně. Je to jenom práce. I když jeNemíchejte práci a soukromí, škodí to možná důležitá a leží na vás velká odpovědnost, tím že o tom budete stále přemýšlet, nic nevyřešíte. Naučte se, že vaše štěstí a rodina, je to, co je opravdu důležité. Věnujte svým blízkým celou svou pozornost, když s nimi jste.

Pokud máte pocit, že je toho na vás příliš, nebojte se o tom mluvit se svým nadřízeným, eventuelně celou situaci konzultovat s odborníkem. Syndrom vyhoření je závažná věc, která vás může na několik let vyřadit z pracovního provozu ve vašem oboru. Naučte se odpočívat.