Zaostřeno na: Svůdný pohled

Zaostřeno na: Svůdný pohled

Krátké řasy, zapadlá víčka, oči málo výrazné. To vás už nemusí trápit. Stačí jen vědět, čeho se vyvarovat a znát pár optických kouzel.


PUSH UP EFEKT

Pokud vás trápí nevýrazné zapadlé oči, kterým potřebujete pomoci vyniknout, rozhodně se vyvarujte všech tmavých barev. Spousta žen se mylně domnívá, že oči zvýrazní tím, že je orámuje černou linkou. Nevědomky se tak dopouští opačného efektu. Na pohyblivé víčko si v tomto případě můžete dovolit nanést pouze jemné tóny. Ideální jsou stíny s přídavkem perleti či jemných třpytek, které oko rozzáří. Nezapomeňte nanést stín také pod obočí. Oči můžete zvětšit i bílou linkou ve vnějším oku. Pomocí tenké černé linky poté můžete obtáhnout linii vnějšího spodního a svrchního koutku. Pakliže obě linky spojíte, vytvoříte dojem mandlového tvaru oka. Vyhnout byste se měla také jakémukoli stínování pohyblivého víčka.

 

Oči moc blízko/moc daleko od sebe

Potřebujete-li oči opticky oddálit, rozhodně nepoužívejte tmavý stín do vnitřního koutku. Podobné pravidlo platí, pokud vedete linku nad linií řas, nikdy ji nedotahujte až do vnitřního okolí oka. Koutek naopak zvýrazněte pomocí nenápadného světlého stínu s perletí. Skvělou službu vám prokážou ty v tělové nebo bílé barvě. Pokud chcete víčko stínovat, nevolte velký barevný kontrast mezi jednotlivými stíny. Úplně opačně by se měly líčit oči, které jsou daleko od sebe. Tam je tmavé stínování ve vnitřním koutku oka naopak žádoucí. Nebojte se v koutku spojit ani horní a spodní linku. Střídměji by se pak mělo zacházet se stínováním vnějšího koutku.

 

Triky pro mandlový look

Pokud máte oči naopak moc kulaté, je vhodné je pomocí linek protáhnout do mandlového tvaru. Stačí vést spodní i vrchní linku pár milimetrů vnější koutek, přičemž svrchní linka by měla u koutku lehce směřovat vzhůru. Linky opět spojte. Pomoci si zde můžete i stínováním. Ve vnějším koutku naneste stín i na pohyblivé víčko ve tvaru písmene „V“ a rozsoftujte do ztracena, aby nebyl znatelný přechod mezi dvěma stíny. Kulatý tvar očí také zjemníte, pakliže povedete silnou linku od vnitřního koutku k vnějšímu vytvořenou středně tmavým stínem.

 

Krátké nebo rovné řasy

Pokud vás trápí krátké řasy, raději se vyvarujte jejich prodlužování tím, že nad ně budete lepit umělé. Jednak si své vlastní slepíte a následně vytrháte a zároveň docílíte naprosto nepřirozeného vzhledu. V tomto případě se vyplatí investovat do krásy a svěřit se do rukou odborníků. Spoustu salonů nabízí prodlužování a zahušťování řas metodou „řasa na řasu“, které je velmi šetrné, vypadá přirozeně a má spoustu dalších výhod – například šetří i čas, protože řasy už se poté nelíčí a jejich nositelka se prakticky budí už s výraznýma očima. V beauty salonu La Belle vás aplikace umělých řad přijde na částku okolo 4000 Kč v závislosti na počtu řas, které je potřeba k dosažení kýženého výsledku. To ovlivňuje jednak hustota vašich přirozených řas a také to, jak moc znatelného efektu chcete docílit. Jedná se však jen o jednorázovou investici. Pravidelné měsíční doplňování je pak otázkou několika set (cca 30 Kč za řasu). Pokud máte naopak řasy rovné jako hřebíky, raději nepoužívejte kleštičky, jejichž neopatrnou manipulací můžete vlasy zpřelámat a uštípat. Vhodnou alternativou je nechat si aplikovat „trvalou“. Na řasy se při této metodě nanese látka, která jim nedovolí se narovnávat a řasy tudíž zůstanou krásně vytočené.

 

 

Více na www.labelle.cz.

 

 

 

Text: Jana Tobrmanová  
Foto: pixabay.com