Proměňte se v Ms. Sailor

Jednoduché a přesto efektivní. Pohodlné a přesto trendy. Střídmé a přesto hravé. Outfity v námořnickém stylu jsou stále v kurzu. Nemusíte vynakládat tisíce za nové módní kousky ani radikálně měnit šatník. Stačí jen správně zkombinovat ty, které v něm už zajisté fi


Jednoduché a přesto efektivní. Pohodlné a přesto trendy. Střídmé a přesto hravé. Outfity v námořnickém stylu jsou stále v kurzu. Nemusíte vynakládat tisíce za nové módní kousky ani radikálně měnit šatník. Stačí jen správně zkombinovat ty, které v něm už zajisté figurují a v obchodech se podívat už jen po pár maličkostech.

Pruhy u kormidla

Základem námořnického stylu je kombinace bílé a modré barvy obvykle v provedení bílo-modrých pruhů. Mohou být slabé, silné, symetrické i asymetrické. Záleží na vašem výběru. Vhodnější je v tomto designu volit spíše svršky – trička, tuniky, tílka, sáčka. Námořnické pruhy na kalhotách volte jedině svislé! V opačném případě vám mohou prokázat nemilou službu – dokážou vás totiž o pár kilo opticky „přifouknout“.

Nesmrtelný denim

Není pravda, že námořnický styl je pouze o bílých plátěných nebo modrých jednobarevných kalhotách. Skvěle vám poslouží klasické denimky cigaretového střihu. Čím tmavší, tím lepší. My máme nejraději ty střihu „skinny“ – opticky prodlouží nohy a zeštíhlí je v oblasti stehen.

Zlaté poklady

K námořnickým outfitům skvěle vyniknou zlaté šperky. Vždyť námořnické stejnokroje byly dozdobené právě zlatými výšivkami na klopách či zlatým pruhem na čepici. Povoleno je vše od náušnic, přes hodinky, náramky, řetízky po náhrdelníky. Obávat se nemusíte ani doplňků. Máte ve skříni zlatý pásek? Oprašte jeho „zašlou slávu“ a navlékněte zpět do poutek kalhot. Jako třešničku na dortu si můžete koupit „pilotky“ se zlatými obroučkami.

Patrioti

Povoleno je také vše s typicky námořnickými motivy. Sáhnout můžete po kotvičkách například v podobě brože, kterou můžete připevnit k topu nebo třeba klasické vázačce, ze které vybíhá široký ležatý límec i velkých zlatých knoflíkách, které našijte třeba na švy bílé košile v oblasti ramen. Zaujmete také řetízkem s mořkými motivy.

Proti proudu?

Nebojte se k dominantní bílo-modré kombinaci přidat ještě další výraznou barvu. Rozhodně nepůjdete proti proudu. Naopak. Rozbijete stereotyp dvoubarevného základu a outfitu teprve dodáte ten správný šmrnc. Skvěle bude vypadat křiklavě červená nebo výrazná žlutá, která se může vyjímat na vaší kabelce, botách, šátku či lehké jarní bundičce.

Náš tip: Originální módní kousky a doplňky v námořnickém provedení najdete v aktuálních jarních kolekcích módních značek New Yorker a Ann Christine.

Text: Jana Tobrmanová