Správné odličování

Někomu stačí voda, jiný si oblíbil mycí gel, jiná žena občas zapomene. Každodenní a především správné odličování je ale základem pro zdravou a krásnou pleť. Voda vám rozhodně stačit nebude. Počítejte s tím, že abyste vyčistila pokožku skutečně důkladně a správ


Někomu stačí voda, jiný si oblíbil mycí gel, jiná žena občas zapomene. Každodenní a především správné odličování je ale základem pro zdravou a krásnou pleť. Voda vám rozhodně stačit nebude. Počítejte s tím, že abyste vyčistila pokožku skutečně důkladně a správně, budete potřebovat přibližně deset minut vašeho času za den. Není to moc, ale některým to činí velké problémy.

Správné odličování

Proč takové cavyky

Zásadní je, abyste pochopila, proč musíte své pleti věnovat tolik času, proč to ve skutečnosti není vůbec zbytečné. Za celý den se vám totiž obličej pokryje prachem a nečistotami, stejně jako poličky nebo psací stůl. Prach se nevyhne ničemu. To by ale nebyl ten zásadní problém. Zásadní je, že pokožka je jakýmsi sítem, skrz které člověk vyplavuje škodliviny z těla. Prostřednictvím potu z vás odchází všechno to špatné a prostřednictvím pokožky také umíte přijímat to dobré. Ale abyste do ní to dobré mohli dostat, musíte uvolnit cestu. A právě proto je nutné se správně odlíčit.

Čtěte také: Trendy jara 2012: Nechte vyniknout svou přirozenou krásu!

Správné odličováníNež nakoupíte, navštivte kosmetičku

Není jednoduché pochopit, jakou pleť máte a co vlastně potřebuje. Pokud jste to dosud neodzkoušela a nezjistila, je vhodné navštívit odborníka. Stačí kosmetička nebo odborná konzultantka v lékárně, která se kosmetickými přípravky zabývá. Zjistíte tak, jestli je lepší kupovat odličovací přípravky na mastné bázi (pro suchou pleť), nebo gelové přípravky (pro mastnější pleť).

Odlíčení krok za krokem

Nejprve se zaměřte na oči. Použijte odličovací tamponek (vata už je dávno out, zbytečně se zamotává do řas a většinu přípravku stejně propustí na vaše prsty). Pokud máte citlivé oči, použijte speciální přípravky k tomu určené. Přípravek ale musí být určený výhradně pro odstraňování očního make-upu. Pokud jste si dosud vystačila s odličovacím mlékem pro oči i pro pleť, je to špatně. Když budete odličovač nanášet, nechejte chvíli tampon na oku, aby měla řasenka možnost se rozpustit a pustit. Zabráníte tak tomu, abyste se ráno probudila s černými zbytky pod očima.

Čtěte také: Krása podle hvězd: Cameron Diaz

Následovat by měl mycí gel, který použijte s vodou na obličej a krk. Správné odličováníSmyjete tak základní nečistoty a otevřete póry, ze kterých se špína dostane snadněji. Posledním krokem pak bude setření zbytků (novým tamponkem) make-upu z tváří, čela a nosu. Na to použijte tonikum, které skvěle póry zase zatáhne. Uvidíte, že bude pořád ještě co čistit. Po celou dobu přistupujte ke své pleti jako k citlivému materiálu – tedy, žádné tření, natahování, drhnutí. Posledním krokem je výživný krém.

A pamatujte, pokud na sebe chcete být hodná, opakujte tento rituál nejen večer, ale také ráno (kromě očí).

Zdroj: exktrakrasa.cz