Jak pečovat o pokožku s atopickým ekzémem

Jak pečovat o pokožku s atopickým ekzémem

Kosmetické přípravky jakéhokoliv druhu se stávají velkou neznámou, jestliže jde o jedince, kteří mají atopický ekzém. My jsme se tímto směrem vydali a zjistili jsme, které přípravky i atopikům mohou vyhovovat. Krémy na obličej i na celé tělo by v případě atopického e


Kosmetické přípravky jakéhokoliv druhu se stávají velkou neznámou, jestliže jde o jedince, kteří mají atopický ekzém. My jsme se tímto směrem vydali a zjistili jsme, které přípravky i atopikům mohou vyhovovat.

Krémy na obličej i na celé tělo by v případě atopického ekzému neměly obsahovat opravdu mnoho složek, které se v kosmetice obyčejně objevují. Ideální jsou tedy přírodní výrobky, kterých je sice dnes již dostatek, avšak ne každý je skutečně kvalitní a jeho etiketa „pravdomluvná“. Bambucké másloZaměřili jsme se proto značku Frais Monde, která je skutečně BIO kosmetikou, jež není testovaná na zvířatech. A to je pro nás opravdu důležité. Vzali jsme si tedy pod lupu tři přípravky. Tělové máslo Hydro Bio Reserve Soft Moisturizing Body Butter Jelikož sama trpím atopickým ekzémem, vyzkoušela jsem výrobky, které by mohly mně i jiným lidem vyhovovat. Předpokladem je tedy extrémně suchá pokožka, avšak právě toto bambucké máslo je vhodné i pro normální kůži. A můžu za sebe říct, že příjemně pokožku zvláční a zanechá hebký povlak. Přírodní tělové máslo zajišťuje dostatečnou výživu pro pokožku, která je pak jemná a hydratovaná. Máslo se velice snadno roztírá a vstřebává. Sametový efekt je způsoben nejenom bambuckým máslem, ale také směsi vosků z kandelily, jojoby, rýže, akácie, slunečnice a oliv. Acqua krémPleťový krém Acqua Face Cream Antiredness SPF10 Osobně mám největší problém s pokožkou na obličeji, proto si pro tuto část svého těla vybírám opravdu pečlivě, a bohužel většina krémů mi nesedne. Značka Frais Monde mě ovšem ze všech směrů nadchla. Pleťový krém Aqua Face Cream Antiredness SPF10 obsahuje termální vodu Répole, která napomáhá redukci zarudnutí pleti. Krém se při kontaktu s pokožkou promění v jemný gel, který proniká hluboko do pokožky. Ochranný faktor SPF 10 chrání pleť proti slunečnímu záření, které může být i v zimě dost silné. Krém obsahuje výtažek z černého bezu, který chrání pleť a působí protizánětlivě a mix ječmene, mastných kyselin a peptidů, které zklidňují pleť a zabraňují podráždění pokožky. Thermal Spa Water Acqua di RepoleDo třetice jsem vyzkoušela z řady léčivých a termálních produktů, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku Thermal Spa Water, která obsahuje výtažky síry a má léčivé a zklidňující účinky. Zdroj termální vody pochází z daleké Répole, kde má natolik ideálních koncentrací, že jí není třeba již dále upravovat. Termální voda je v ekologickém spreji čerpaná přímo u zdroje pramene. Jsou v ní ukryty uklidňující a zvláčňující účinky. Používá se po nadměrném opalování či depilačním zásahu na pokožku. Je možné používat vodu na pleť i na tělo. Já osobně tuto vodu testovala nejenom po depilačním zákroku, ale také jako osvěžující probuzení ve chvílích únavy, kdy není nazbyt a musíte pracovat. A rozhodně funguje na jedničku! Pleť tedy vyživuje, chrání, okysličuje a vyhlazuje. Za nás tedy Frais Monde získává velkou pochvalu, konečně je na trhu kosmetika od základu přírodní, netestovaná na zvířatech, která pomůže i oslabené pokožce.