Tuto sezonu vám nesmějí chybět kloubouky!

Je jen otázka, jaký klobouk sladit s vaším outfitem. Nechte se inspirovat horkými tipy na jarní a letní sezonu od stylisty Jana Pokorného! Klobouky nejsou žádnou novinkou, ale jako by v dnešním moderním světě postupně vymizely. Samotná jejich existence je doložena už z dob Sta


Tuto sezonu vám nesmějí chybět kloubouky!Je jen otázka, jaký klobouk sladit s vaším outfitem. Nechte se inspirovat horkými tipy na jarní a letní sezonu od stylisty Jana Pokorného!

Klobouky

nejsou žádnou novinkou, ale jako by v dnešním moderním světě postupně vymizely. Samotná jejich existence je doložena už z dob Starověkého Řecka a Mezopotámie. Do Evropy ale dorazily až kolem 15. století. Patřily především ke šlechtickému stavu a i později byly vizitkou „honorace“. Mezi širší veřejnost se probojovaly až v průběhu 20. století.

Čtěte také: Turecké kalhoty, alias aladinky

Jak říká Jan Pokorný: „Klobouky coby doplněk znamená třešničku na dortu, nicméně je třeba pečlivě zvážit k jakému outfitu který vybrat,“ a dodává: „Klobouk, který je i u nás velice oblíbený, je tzv. „panamák“. Padne skvěle třeba ke košili. K rozevlátým šatům se zase hodí retro modely se širokou zvlněnou krempou.“

A co je tedy IN letošní jaro?Tuto sezonu vám nesmějí chybět kloubouky!

 

Kolekce pro tuto sezonu domů Hermès diktuje jednoznačně klobouky plstěné. „Jedná se o chic provedení klasického ‚panamáku‘,“ komentuje Honza. Kolekce Yves Saint Laurent dává přednost naopak lehčím materiálům s výraznějšími barvami i objemy.

Čtěte také: Obujte se do jara!

Pokud toužíte po stylovém francouzském chic looku, nemusíte váhat moc dlouho. Jednoznačně sáhněte po některém z baretů. Inspirovat se můžete například módním domem Chanel, který na tuto sezonu připravil paletu baretů s našitými aplikacemi. V zimě se rozhodně neschovávejte. Pořiďte si některý z klobouků a zvýrazněte svoji osobnost!

Text: DD