Jak se randí v Soulu?

Zámečky a srdíčka navždy zpečeťující horoucí lásku na několika obřích stromech, kachlíčky se sliby věčné lásky na zdech věže, schránka na poštu pro zamilované na vyhlídkovém okruhu, sladkosti ve tvaru srdíček ve všech patrech, papírové mašle s přáními o nalezení


Zámečky a srdíčka navždy zpečeťující horoucí lásku na několika obřích stromech, kachlíčky se sliby věčné lásky na zdech věže, schránka na poštu pro zamilované na vyhlídkovém okruhu, sladkosti ve tvaru srdíček ve všech patrech, papírové mašle s přáními o nalezení milovaného partnera před vchodem...

Jak se randí v Soulu?

Láska tu na vás opravdu naráží na každém kroku.

Čtěte také: Originální a svůdná Barcelona

Přání puštěná po větruJak se randí v Soulu?

Věž je oblíbeným výletním místem pro všechny Korejce, nejen pro zamilované. Před vchodem jsou tu (zdarma) připravené různé zábavné atrakce pro děti i dospělé. Můžete se přetahovat lanem, házet šipky, nebo si něco nakreslit. A ano... je tu i paní prodávající úžasnou cukrovou vatu, kterou vyrábí na stařičkém šlapacím stroji. Něco takového prostě musíte ochutnat. Hned kousek od ní je natažený provázek ověšený barevnými stužkami. Tady ještě nezadaní mladí lidé posílají po větru svá přání ohledně budoucího partnera.

S lístkem na vyhlídku (pro dospělé je cena v přepočtu zhruba 5 dolarů, pro děti 3,5 dolaru) dostanete i koláček štěstí - sušenku, v které je zapečený pro vás důležitý vzkaz. My jsme s jejich otevřením počkali až do Prahy, a to byla chyba. Dokud nepotkáme nějakého Korejce mluvícího anglicky nebo česky, nedozvíme se, jaké poselství miniaturní papírky obsahovaly.

Čtěte také : Milán, italská Mekka módního světa

Sňatky z rozumu

Stále ještě tu existují předem domluvené sňatky. Rodina tu drží hodně pohromadě a protivit se vůli rodičů si troufne málokdo. Je tu i další komplikace. Korejci jsou zvyklí ženit se až ve chvíli, kdy mají byt, do kterého mohou budoucí manželku přivést. A to je trochu problém. Žena je tradičně v domácnosti, rodinu živí muž. Naštěstí i tady už se začínají projevovat změny: ženy si vylepšují skóre pro možnost lepšího sňatku studiem na školách.

Rande zamilovaných Korejců probíhají podobně jako v Evropě. Restaurace - kino. Na dlouhé výlety většinou nejsou ani peníze, ani čas. Korejci totiž pracují šest dní v týdnu. A city? Ty se na veřejnosti neprojevují. Ještě že je tu alespoň věž pro zamilované...

Jak se randí v Soulu?Soul Tower

Na kopec můžete dojet městským eko autobusem, lanovkou, dojít pěšky nebo se nechat vyvézt taxíkem (v tom případě si s sebou vezměte pas, jinak budete z taxíku vykázáni a půjdete nahoru po svých).

Nejvyšší bod Soul Tower se nachází víc než 480 metrů nad mořem. Je z ní nádherný výhled na město – a když budete mít dobré počasí, dohlédnete i na královský palác a rezidenci současného prezidenta, která se nachází jen kousek za ním.

Text a foto: Ivana Nádvorníková