Vánoční filmotéka: Pojďte se bavit!

Vánoční filmotéka: Pojďte se bavit!

Vánoční svátky máme všichni pevně spojeny s posezením před televizí a chroupáním cukroví, zatímco v obýváku pyšně poblikává vánoční zelenáč. Přinášíme tipy na filmy a pohádky, které vám nesmějí uniknout. Pojďte se na to mrknout spolu s námi! 


 

Home Alone/Home Alone 2: Lost in New York (2 Discs) (Blu-ray) (S)

Sám doma

Malý Kevin je prostě klasika, i když ho známe od začátku až do konce, pokaždé nám partička nešikovných zlodějíčků vykouzlí úsměv na rtech. A vlastně si stačí jenom vzpomenout, jak jeden z nich šlápne na vánoční baňky, dostane žehličkou po čele, nebo šlápne na hřebík a jiné vylomeniny a lámeme se smíchy v pase. Nechejte si polechtat bránici právě touto komedií, co je vlastně něcím jako vánoční povinností pro všechny, co se chtějí bavit.  

 

 

Watched this again recently & loved it! Love the soundtrack & Emma Thompson played her part to perfection (as usual!):

Láska nebeská: Opravdu nebeská podívaná!

Čtyři příběhy a všechny o lásce, vůbec nevadí, že jsme tuto romantickou komedii viděli už několikrát, ona se zkrátka neomrzí. Vybavte se huňatou dekou, vyskládejte si na tácek před vás pracny, rohlíčky, kokosky a linecké a zhřešte alespoň jednou do roka bez výčitek. Vy si to opravdu zasloužíte. A kdy jindy je čas na lásku a romantiku se vším všudy, než právě teď, v období Vánoc, kdy zázraky mají zelenou.  

 

 

 

 

Vánoce naruby: Fajn oddechovkaChristmas With the Kranks (2004). Loved the movie , its a funny movie ☺️

Rozhodnou se Vánoce neslavit a odjet do Karibiku vstříc slunci, jenomže doslova za pět minut dvanáct, jim dcera zavolá, aby je potěšila zprávou, že nakonec na svátky přijede a ne sama, ale hned se svým novým přítelem. Postarší manželský pár pak má na místo balení kufrů, úplně jiné starosti -  za několik hodin připravit dokonalé Vánoce. Stihnou to vůbec? Na to se neváhejte mrknout.  

 

Trable o Vánocích: Zaplujte do kina

Pokud patříte mezi milovníky vánočních filmů, zaplujte v době svátků do kina a na místo popcornu, si z domova přineste v termosce horkou čokoládu a krabičku s cukrovím. Jedině tak si ji totiž užijete na maximum. Zajistit dokonalý a hladký průběh vánočních svátků v rozvětvené rodině je kumšt, a na vlastní zraky se o tom můžete přesvědčit právě v této novince, co aktuálně brázdí české kina.  

 

Because I have got a red dress that looks just like that. And the white opera gloves of course!:

České pohádky: Sázka na jistotu

A opomenout nemůžeme ani milované pohádky, bez nich by to nebyly ty opravdové svátky tak, jak je zbožňujeme. Princezna Krasomila, Kazisvět, Maruška, Popelka, Večernice, Mrazík a spoustu dalších. Moc povedený je i animák Polární expres.  

 

 

 

 

 

Na co se budeme dívat my v redakci:

Pretty Woman – Není to sice vánoční film, ale k Vánocům tak nějak už patří. S čerty nejsou žerty – Milovaná klasika, co se do dnešní doby skvěle hodí. Pelíšky – Tak tady není potřeba žádný komentář. S tebou mě baví svět – Brbláme sice, že to známe nazpaměť, ale stejně se díváme a chechtáme se o sto šest.

 

pinterest.com