Najděte kouzlo kokosového oleje

Najděte kouzlo kokosového oleje

Nejspíš jste o něm již slyšeli. Kokosový olej je malý zázrak, který skvěle využijete v kuchyni i v kosmetice. Neměl by vám chybět už ani den. Kokosový olej má opravdu široké využití. Je přírodní, bez dalších přidaných látek a hodí se na tělo i dovnitř něj. Dok


Nejspíš jste o něm již slyšeli. Kokosový olej je malý zázrak, který skvěle využijete v kuchyni i v kosmetice. Neměl by vám chybět už ani den.

kokosKokosový olej má opravdu široké využití. Je přírodní, bez dalších přidaných látek a hodí se na tělo i dovnitř něj. Dokonalá žena pro vás připravila pár tipů, jak můžete kokosový olej využít.

Kokosový olej do jídla

Nejenom, že má lahodnou chuť ale i příjemnou vůni. V případě lisování za studena zůstávají v oleji vitamíny A, C a E. Dále pak obsahuje mastné kyseliny, které jsou pro tělo rovněž nezbytné a opravdu prospěšné. S kokosovým olejem můžete tvořit zdravé saláty, nebo na něm smažit. Oproti klasickému oleji oceníte to, že až do vysokých teplot nebude prskat ani se připalovat. Přidat si ho můžete i do ovesné kaše, udělá pro vás jen to dobré.

Hubněte s kokosovým olejem

Kokosový olej se doporučuje při redukci váhy proto, že ho tělo déle tráví, tzv. zpracovává a proto i déle dává každému tělu postupnou energii. Tento tuk se však v těle neusazuje, rozkládá se na glukózu a nemá cholesterol.

Kokosový olej na vlasy

Tento malý zázrak udělá blaho i vašim vlasům. Vyzkoušejte zábal proti lámání konečků vlasů. Pomáhá vyživit suché a poškozené vlasy. Dodá jim lesk, reguluje vypadávání vlasů a vyživuje pokožku. Rovněž je skvělým bojovníkem proti lupům. Udělejte si zábal než si půjdete umýt vlasy, nebudete litovat.

Kokosový olej na pokožku

Zapomeňte na krémy a tělová mléka. Kokosový olej se příjemně vstřebá do pokožky a zanechá kůži vláčnou a jemnou. Kokosový olej pomáhá při popraskané kůži, vyrážce, atopickém ekzému i alergii.

Kokosový olej v boji proti kvasinkám

Antioxidanty obsažené v kokosovém oleji dokáží bojovat proti bakteriím, virům a kvasinkám. Přidejte si lžičku kokosového oleje k vašemu jídlu každý den a intimní místa si olejem potřete a nechejte vstřebat. Kokosový olej je malý všelék, který sice nevyléčí doslova vše, ale od mnohého uleví a pomůže. Zařadit byste ho měli i jako krém po opalování, jelení lůj či balzám po holení. Vyzkoušet můžete i údajné bělení zubů kokosovým olejem. Dásním však rovněž jen a jen prospěje...