Přítel versus kamarádi

Přítel versus kamarádi

Pro někoho těžko uvěřit - ale jsou ženy, které se musí rozhodnout s kým jít v pátek večer ven
a dost často odmítnou poněkolikáté svoje staré přátele. 


 

Proč? Přeci aby mohly být se svým milým! Sedm dní v týdnu.

 

Priority

Jste ten typ ženy, která musí vždy s těžkým srdcem volit mezi kamarádkou a přítelem? Protože skloubit to dohromady podle zkušeností není zcela ideální. Zanedbáváte staré známé a hlodá vás potom svědomí? Zřejmě se tlačíte do role, kterou nechcete ve skutečnosti hrát. Domácí puťka a absolutně oddaná žena z vás zkrátka nebude a měla byste si včas přetřídit priority. Není zdravé být neustále spolu.

 

Mějte přehled

Zeptejte se kamarádky, jaký má pocit. Po půlroce s novým miláčkem jste se s ní konečně sešla asi podruhé na kafi, ale už musíte za chvíli běžet. Zjistěte, jestli jí to mrzí, anebo to naprosto chápe.

Čtěte také: Rychlovka

Samozřejmě záleží na vašem partnerovi. Někteří muži se nad něčím takovým, jako je trávení času rozděleně vůbec nepozastavuje. Dokonce i v případech, kdy si vyrazíte do kina s kamarádem ze střední školy.

Jiní to berou jako hrozbu vůči své osobě a chtějí vás mít u sebe, případně mít alespoň kontrolu - kde jste
a s kým. Případně vás včas vyzvednout. Je čistě vaše věc, zda vám to vyhovuje a kontrolu berete tím pádem jako výhodně oboustrannou. Jsou ovšem páry, které díky takové neshodě nemohou žít pod jednou střechou.

Pozor - do ničeho se nenuťte

Není dobré předvádět kamarádům svojí nezávislost a často se s nimi stýkat na úkor vašeho partnera. Je fajn demonstrovat svoji svobodu, ale nic se nemá přehánět. Stejně tak, jako není v pořádku vymýšlet si výmluvy, proč na kamarády zase nemáte čas - přestože jste jen doma se svým přítelem.

Čtěte také: Sex na veřejnosti

Jakmile vstoupí do vztahu mezi vašimi blízkými lež, zamyslete se

Proč se přetvařovat a tvrdit kamarádce, že jste nemocná, slíbila jste něco matce nebo jdete s přítelem na večeři? Možná si myslíte, že vás odsoudí za to, že zkrátka trávíte všechen čas se svým novým objevem. Bojíte se, že si o vás bude myslet, že ho posloucháte na slovo. Děsíte se, že ho ztratíte a tak vždy raději zvolíte variantu být s ním.

Většinou taková kritika vychází z nás samotných. Není tedy taková katastrofa, když si o vás kamarádka řekne či jen pomyslí, jaká jste děsná puťka. Mnohem důležitější je, že se toho bojíte vy sama. Pokud budete k sobě
i ostatním upřímná, na kritiku nezbude místo anebo vás alespoň nezaskočí.

Už jsem měla dost toho věčného hledání partnera, popíjení, nezakotveného života. Teď mě momentálně baví uvařit si doma večeři a dívat se na film. Kdykoliv někam vyrážíme, chceme být spolu - jsme teď na sobě trochu závislí.“ je to v podstatě milé konstatování.

Dokud situaci nepojmenujete, je podezřelá

Co když vaše úmysly nejsou docela čisté? Chodí-li například váš partner s přáteli na pivo s naprostou samozřejmostí, zatímco vy sama se přizpůsobujete, někde je háček. Jsou ženy, jejichž upřímná odpověď
(po dvou lahvích vína), kterou ale většinou neřeknou nahlas by zněla:

Nechci zůstat na ocet a tak mu dokazuji, že je pro mě na prvním místě. Nelíbí se mu, když chodím sama ven
a tak to co nejvíc omezuji. Ukazuji mu svou oddanost a doufám, že se mi to vrátí
.“

Chcete-li se sejít s takovou kamarádkou, pravděpodobně si nejdřív zjistí, kdy má čas její milý. Je pro ní výhodné vyrazit si s vámi tehdy, když on také "něco má". Často se pak může všechno komplikovat, když si on nakonec plán změní. Nebo když má taková žena konečně čas na sebe a tak chce stihnout cvičení, maminku
i sraz s holkami zároveň.

A to je samozřejmě špatně. Jestliže zanedbáváte staré přátele, rodinu nebo koníčky, abyste tím partnerovi něco dokázala, jste ve slepé uličce. Rozhodně se vám to nevyplatí a nikdo vás za to neocení. Naopak si svoje chování jednou budete vyčítat. Partner si na to hned od začátku zvykne a až si budete chtít povyrazit, hrozí setkání s nepříjemným překvapením z jeho strany.

 

Začněte si vymezovat čas jen na sebe - brzy si na to zvyknete oba dva a zdravému vztahu to prospěje.

 

Text:M