Evropa na sv. Valentýna!

Nezdá se vám to? Proč si z něj ale neudělat ideální příležitost pro volnější režim, případně návštěvu některého z nejromantičtějších měst v Evropě? Nákupy, slevy a romantika na jednom místě Kdo říká, že Valentýn je nutně jen svátek pro zamilované? Proč jej zk


Nezdá se vám to? Proč si z něj ale neudělat ideální příležitost pro volnější režim, případně návštěvu některého z nejromantičtějších měst v Evropě?

Nákupy, slevy a romantika na jednom místě

Kdo říká, že Valentýn je nutně jen svátek pro zamilované? Proč jej zkrátka nepojmout jako skvělou šanci na to, užít si s kamarádkou pár dní volna? Taková Paříž či Milán jsou romantická sama o sobě, takže si ani neuvědomíte, že zrovna není s kým se líbat pod lampou (a co si budeme povídat, kolikrát je mnohem zábavnější probírat se tunami oblečení, než se vodit s někým za ruku). Navíc obligátní lednové slevy zde končí až v průběhu února, takže hurá na ně!

Evropa na sv. Valentýna!

Vedle nakupování a velmi podmanivé atmosféry ale tato města nabízí ještě mnohem víc. Totiž kulturu. A ne tak ledajakou. V Miláně je například jeden z nejvyhlášenějších operních domů světa, a každý, koho byť jen trochu zajímá divadlo, by si rozhodně neměl nechat ujít návštěvu Teatro La Scala. A kdy jindy, když ne na Valentýna? Jde o ideální příležitost strávit čas s někým blízkým… V Paříži je pro změnu známá (a moderní) opera Bastille, nacházející se na jednom z historicky nejproslavenějších míst Francie.

Čtěte také: Pět tipů, kde najít letošní ztracenou zimu

Evropa na sv. Valentýna!

Nejlepší sportovní výkony na dosah ruky

Mezi města, která se tradičně řadí mezi nejromantičtější, patří jednoznačně Barcelona, nejstylovější město Španělska, jehož krásy obdivují nejen turisté, ale také filmaři, kteří se sem velmi rádi vrací (pamatujete například na Vicky, Christina, Barcelona?). Barceloně konkuruje například Londýn, který skrývá spoustu magických míst, odkud na vás dýchne atmosféra  shakespearovských dramat, současnější Lásky nebeské nebo kouzelného Harryho Pottera.

Čtěte také: Originální a svůdná Barcelona

Kromě příležitostí, které můžete využít se svou drahou polovičkou, mají ale obě města ještě jednu výhodu – hrají zde totiž ty nejlepší fotbalové týmy světa, takže pokud chcete udělat radost nejen sobě, není nic jednoduššího, než propojit Valentýnský výlet s nějakým tím fotbalovým utkáním. Když na to přijde, budete mít aspoň klid na nakupování… A pokud se navíc dohodnete s přáteli, užijete si dokonalý týden, který ocení všichni. No vážně.

Co je doma, to se počítá

Jestliže je naše hlavní město jedním z nejvyhledávanějších destinací pro silvestrovské oslavy, na Valentýna to není jiné. Pražské úzké uličky, historická zákoutí a zajímavé vyhlídky jsou jako stvořené pro klidný víkend ve dvou. Když ne rodilí Pražáci, kteří kouzlo „svého“ města často nevnímají, ostatní jej očividně jistě oceňují.

Čtěte také:  Oslavte svátek zamilovaných sexy prádlem!
Evropa na sv. Valentýna!Jedinou seriózní konkurencí Praze jsou tak italské Benátky, jejichž genius loci je nenahraditelné; navíc s podivnou hrozbou, že se toto město potápí a navždy mizí…
Koho by to neokouzlilo? Dalším argumentem, proč jet do Benátek zrovna v únoru (je to nezvyklé, že? Do Itálie se přece jezdí jen v létě), je také celosvětově vyhlášený karneval; defilé úžasných, tradičních masek zaručující nezapomenutelné chvíle v tomto městě plném mostů a kanálů.

Evropa na sv. Valentýna!

Nenechte se zničit prací, udělejte si v únoru chvíli volno a užijte si čas s přáteli či rodinou. Ať už pojedete do některého z výše zmíněných měst, zůstanete doma u krbu anebo pojedete „jen“ do Prahy, určitě si uvědomíte, že Valentýn není přece jen tak špatný svátek. Záleží, jak jej pojmete.

Zdroj: cestyzazazitky.cz