Originální a svůdná Barcelona

Originální a svůdná Barcelona

Vždycky se snaží být o kousek napřed a připravit si pro vás něco nového. Tajné tipy,
které v průvodci nenajdete: Jaké památky a zajímavosti v Barceloně určitě musíme vidět? 


 

Samozřejmě nesmíte vynechat chrám Svaté rodiny, dílo Antonia Gaudího, nejslavnějšího katalánského architekta. Dále pak Park Guell, domy Casa Batlló a Casa Milá, gotickou čtvrť s katedrálou, procházku po živé ulici La Rambla, přístavní promenádu a rybářskou čtvrť Barceloneta. Nejlepší pohled na Barcelonu je shora
– z kopce Montjuic, z lanovky, ze zábavního parku Tibidabo, z ochozu sochy Kryštofa Kolumba nebo z některé z moderních výškových budov v severní části přístavu. Netradiční pohled na panorama města je z výletních lodí, které vyjíždí z přístavu.

 

Existuje něco o čem se v průvodcích nepíše?

Barcelona je město architektury a designu – nejlepší kousky pro váš dům najdete v obchodě El Vincón, podzimní chmury zaženete nákupem barevného oblečení značek Custó nebo Desigual a potkáte-li na ulici zcela nahého pána, není to halucinace, ale místní občan-naturista, který se tu takto prochází s písemným svolením radnice. Pravý hospodský ruch zažijete v Cerveceria Catalana na ulici Carrer de Mallorca, jen musíte přijít včas – po 13h budete na místo čekat v dlouhé frontě.

Kam zajít na dobré jídlo?

Katalánci mají rádi dobré jídlo v dobré společnosti a jsou ochotni za něj utratit poměrně vysoké částky. Místní kuchyně je velmi pestrá, připravovaná z kvalitních surovin, které se chodí nakupovat nejlépe do secesní tržnice La Boquería na promenádě La Rambla.  Najdete tu i spoustu malých barů a stánků s občerstvením. Oblíbené místo k posezení u něčeho dobrého je bývalá rybářská čtvrť La Barceloneta, mondénní pobřežní promenáda
v Port Olímpic a křivolaké uličky čtvrti El Born. Určitě navštivte bar Xampanyet v ulici Montcada – patří mezi nejstarší bary ve městě a nabídnou vám tu desítky druhů šampaňského a prvotřídní tapas. 

 

Kam máme vyrazit za nákupy?

Obchody slavných módních návrhářů jsou na ulici Grácia, malé butiky avantgardních mladých umělců vznikají především v oblasti El Raval, suvenýry je nejlepší nakoupit v gotické čtvrti kolem katedrály a v prodejnách jednotlivých muzeí, které jsou také výborně zásobené literaturou. Pro milovníky nákupů je tu Diagonal Mar, největší obchodní centrum v Katalánsku, a samozřejmě obchodní domy El Corte Inglés – z restaurace toho na Plaza Catalunya je velmi zajímavý pohled na barcelonské střechy.

„Nezapomeňte ale na staré katalánské přísloví, které říká: V Barceloně se žije dobře, ale musíte mít kapsy plné peněz,“

 

 

 

Text: DD