Redukční dieta jednoduše

Redukční dieta jednoduše

Jedná se pouze o zkvalitnění jídelníčku a snížení energetického příjmu. Pokud jste se totiž doposud stravovali „normálně“ a jedli převážně to, co vám přišlo pod ruku, tak i na tohle pouhé poupravení stravovacích návyků, zvýšení tréninkové intenzity a popřípad


Jedná se pouze o zkvalitnění jídelníčku a snížení energetického příjmu. Pokud jste se totiž doposud stravovali „normálně“ a jedli převážně to, co vám přišlo pod ruku, tak i na tohle pouhé poupravení stravovacích návyků, zvýšení tréninkové intenzity a popřípadě zařazení aerobních aktivit zareaguje vaše tělo efektivním spalováním tuku.

Redukční dieta jednoduše

Čtěte také: Dieta dle krevních skupin

Jednoduché sacharidy za komplexní

Jedná se především o zkvalitnění a snížení počtu přijímaných sacharidů a tuků. Jednoduché sacharidy se nahradí za komplexní, přijímané z ovesných vloček, celozrnného pečiva, rýže, těstovin atd. Výjimku tvoří pouze malé množství monosacharidů obsažených v ovoci a potréninkových sacharidových nápojích. Nezdravé nasycené tuky je dobré co nejvíce omezit a nahradit je nenasycenými. Je vhodné přijímat je z malého množství ořechů, olivového oleje, hovězího masa, ryb... Obecně to však s nimi nepřehánějte a nezapomeňte také započítat tuky obsažené v mléčných výrobcích.

Redukční dieta jednodušeVždy v kalorickém deficitu

Denní množství sacharidů i tuků je závislé na somatotypu člověka a každý si je proto bude muset poupravit podle svých potřeb. Obecně platí, že vždy musíte být v kalorickém deficitu (mít větší výdej než příjem). Praxe ale ukazuje, že i když zpočátku výrazně neomezíte množství přijatých potravin a pouze je rozdělíte do mnoha menších porcí, může vám i tato poměrně jednoduchá změna fungovat i několik týdnů. Pokud se vám nebude dařit hubnout, tak sacharidy nebo tuky uberte. Někdo může hubnout např. při 300g sacharidů denně, někdo může dokonce začít přibírat, proto jsou tyto hodnoty velmi individuální. Příjem bílkovin je vhodné zvýšit v závislosti na vašem tréninkovém plánu, věku a dalších faktorech. Pro běžnou populaci lze uvézt orientační hodnotu 1,5g/kg za den.

čtěte také: Když vás popadne „žravka“

Jezte každé 2-3 hodinyRedukční dieta jednoduše

Důležité je stravovat se každé 2-3 hodiny a přijmout tak denně alespoň 6-8 jídel v menších porcích. Menší porce jídla přijímané častěji během dne vám pomohou zabránit přílišnému zpomalování metabolismu. Po nějakém čase k tomu ale nakonec dojde. Proto je vhodné tuto dietu držet jen asi 3-6 týdnů a poté vyzkoušet například sacharidové vlny, které dodají vašemu tělu nový impuls pro spalování dalšího přebytečného tuku. U někoho však může fungovat i déle, v tom případě nelze nic namítat proti jejímu delšímu použití. Můžete ji pak také zařadit na konec dietního plánu pro udržení dosažených výsledků.

Zdroj: fitplus.cz