3 esence pro váš vztah vonící po lásce!

3 esence pro váš vztah vonící po lásce!

Všichni toužíme po harmonickém soužití, čteme návody, hledáme zaručené recepty a děláme
z toho učiněnou vědu!


Hravě ale postačí trocha selského rozumu, zahodit hysterii, podezřívavost a naopak posílit důvěru a pak komunikovat tak, aby nás ten druhý nejenom slyšel, ale i nám naslouchal.

 

Když žárlíte moc, znamená to jediné: Vy mu prostě nevěříte!

„Záviděla jsem Adéle to,  že její vztah s Petrem byl a je i po letech takový, jako ten můj s Martinem ani v začátku nebyl. Podezřívala jsem ji z toho, že má prostě štěstí na chlapy. Ale teprve ve chvíli, když jsem zahodila zášť
a závist vůči její osobě stanou, objevila jsem skutečného viníka, co má na starost jejich partnerské štěstí. A o to víc jsem byla překvapena, Adéla prostě umí milovat s důvěrou, bez jakýkoliv pochybností. Jednou jsem se jí ptala, jestli se nikdy nepřistihla ve chvíli, kdy se mohla jít žárlivostí zbláznit. Ona mi ale odvětila: Buď můžeš věřit a být šťastná, nebo nevěřit a podezírat drahého i z toho, co se nestalo. Když se na to nyní dívám s odstupem času a po několika rozchodech, spatřuji na Adélině přístupu geniální myšlenku. Já jsem všechny chlapy otrávila tím, že jsem se bála, že je jednoho dne ztratím, a dřív či později byla má obava opravdu vyslyšena,“ líčí své zkušenosti s muži na poli lásce Luisa (33).

 

Když něco je či není v pořádku, řekněte mu to

Je úplně jedno, jestli záříte štěstím na všechny světové strany, nebo se utápíte tím, co provedl v sobotu večer. Vy totiž společně musíte umět mluvit úplně o všem jak o tom krásném a pozitivním, tak i o tom, co se vám nelíbí a co vás zraňuje. Chodit okolo horké kaše, nebo dělat jakože se nic neděje, ztrácí smysl. Musíte jít s pravdou ven, jinak nikdy nemůže dojít k nápravě. Pokud si chcete letos dát alespoň jedno předsevzetí, co vám změní život, naordinujte si právě umění komunikace.

 

Přišly na řadu problémy? Řešte je!

Šťastný vztah nemusí nutně znamenat to, že je bez jediné chybičky a vady na kráse. Jsou to právě propasti
a nástrahy života, co mimo jiné prohlubují partnerský vztah. Nepropadejte proto ihned panice, když se slunce štěstí a lásky schová za mračna, po vyřešení vás totiž  jeho paprsky oblaží svou přítomností a zase bude dobře, ne vlastně, bude ještě líp. Budete si vážit toho, že jste to celé ustáli.

 

 

 

 

foto: pixabay.com