Nesnesitelný pan poučovatel

Nesnesitelný pan poučovatel


Na začátku obdivujete, jak je ten váš úžasně chytrý a vzhlížíte k němu s čím dál větším respektem, zdá se, že všechno zná a všechno umí... Vlastně vám ani moc nevadí, že vede ty své dlouhé monology, které, jako jeho oddaná posluchačka, protkáváte tu a tam emotivními výkřiky – „Ach, ano, vážně, no ne? Opravdu? Je to možné?

Pak prozřete a štve vás

Časem zjistíte, že jeho genialita se pere s potřebami všedního dne. Tak třeba poznamenáte, že málo topí radiátory a on vám ihned vyloží celý systém ústředního vytápění, porovná topení založené na elekřině, plynu, solární energii a skončí u Temelína. Nic proti jeho širokým znalostem, ale vám by v tu chvíli stačilo, kdyby radiátory odvzdušnil…

A tak je to se vším, dejme tomu, potřebujete okopírovat pár odstavců z článku na netu a tážete se, jak na to. Kdyby vám řekl - dej tam Ctrl A, Ctrl C, Ctrl V - je všechno jasné, jenže místo toho dostanete megaškolení práce na PC, až vám z toho vaří hlava. Váš poučovatel umí hovořit úplně o všem, zeptáte se jak je venku, protože chcete vědět, jestli si vzít nové lehké šaty, nebo je to spíš na rolák a džíny. Poučovatel vás nejprve obeznámí s meteosituací v ČR, Evropě a ve světě, probere globální oteplování a kácení deštných pralesů a přidá úvahu
o vlivu počasí na intimní život savců. Mít s tímhle mužem děti je vysloveně riziková záležitost, denně je školí, zkouší a téměř je, chudinky, nenechá volně vydechnout.

  

Tohle mu ale nedarujete

Abychom život s Poučovatelem přežily ve zdraví, musíme vzít především na vědomí, že chlapi to mají jinak. Potřebují přednášet, aby bylo zřejmé, že nejsou žádná ořezávátka, ale autority v každém směru. Průběžně se noří do knih a zejména do informací na netu, ale pokud někdy jejich znalosti selžou, jsou mistři v úhybné kličce. To třeba pošlete toho svého do obchodu pro filé a on je zapomene koupit. Jenže, protože Poučovatel nemůže přiznat chybu, tak vás poučí, že jíst filé je špatné, protože jsou v něm těžké kovy a melou tam kdovíco s kdovíčím, načež přejde na filozofické téma - je rybolov vražda?  Takže, co s ním a jak dál?

Užitečné patero pro ženy:

  1. Přestaňte být pasivní, přitakávající posluchačkou
  2. Skočte mu do řeči a vezměte si slovo
  3. Polemizujte s ním a nebojte se dát najevo své mínění
  4. Řekněte přímo co chcete – nestačí jen pípnout, že „netopí topení“, požádejte ho, ať ho, nejlépe ihned, odvzdušní.
  5. Pokud povedete s Poučovatelem dialog 1 : 1 a nenecháte se zatlačit do kouta, časem zkrotne.

 

 

 

Text: mič