Konec roku, konec vztahu

Není rozchod na konci roku příliš krutý? Naopak! Odhoďte přímě a vstupte do dalšího roku zlehka. Buďte k němu upřímná, snad to později ocení. Uvažujete o rozchodu? Netahejte si nevyřešené vztahy do nového roku. Pokud se nějakou dobu trápíte myšlenkou, že mezi vámi dvěm


Není rozchod na konci roku příliš krutý? Naopak! Odhoďte přímě a vstupte do dalšího roku zlehka. Buďte k němu upřímná, snad to později ocení.

Uvažujete o rozchodu?

Netahejte si nevyřešené vztahy do nového roku. Pokud se nějakou dobu trápíte myšlenkou, že mezi vámi dvěma to zkrátka nefunguje, možná bude lepší skončit to ještě před Silvestrem. Zdá se vám to drsné? Jsou jedním z důvodů, proč jste to neudělala dřív, právě svátky? "Vždyť za měsíc je advent! Teď to nebudu hrotit..."

Konec roku, konec vztahu

Čtěte také: Vztah od mládí, může vydržet?

Pouhá výmluva

Netvrďte, že mu dáte košem hned po Novém roce. To by byl tedy pěkný začátek pro nešťastného chudáka! A navíc je v únoru Valentýn! A v březnu má jeden z vás narozeniny, potom se blíží vaše společné výročí a nezapomeňte na plánovanou dovolenou. Je už zaplacená.

Konec roku, konec vztahuRozchod není snadný pro nikoho v žádnou roční dobu. Většina mužů, kteří jsou v té horší pozici, svůj úděl špatně nesou. Jdou se opít (opakovaně) a pak chvíli nevědí, co se sebou. Anebo se vrhnou do víru života a začnou si ho užívat se vším všudy, aby zapomněli anebo aspoň přebyli tu počáteční bolest. Volí zkrátka metodu otupění.Je tedy docela jedno, jestli se právě slaví Nový rok. Nebude mu o nic hůř. Pro oba je naopak mnohem lepší začít rok s čistým štítem, ačkoliv možná bez jediné představy o budoucnosti.

Jak na to?

Nebylo by špatné zkusit to po dobrém. Sednout si a jemně naznačit, že do dalšího roku moc nadějně váš vztah nevidíte. Podle reakce můžete pokračovat. Je-li opravdu hodně překvapený a nešťastný, navrhněte "zatím" nějaký čas na rozmyšlenou.  Během bilancování nad minulým rokem se pak začne s myšlenkou alespoň trochu seznamovat. Dejte mu čas.

Pokud se rozčílí a navrhne okamžitý rozchod, chce vás tak potrestat za to, že jste vůbec zapochybovala. Využijte příležitosti. Není to pěkné a asi vám z toho bude chvíli na nic, ale časem si vše vyříkáte a vy už budete mít náskok.V případě, že s rozchodem rázně nesouhlasí, požádejte ho o čas vy. Domluvte se, že oslavíte příchod Nového roku společně, ale následující týdny chcete strávit sama a vše si promyslet.

Bude k tomu přistupovat docela jinak, protože s tím vědomím, že se na chvíli odloučíte už vstoupí do roku 2012. Co si budeme povídat, po pauze se vždycky rozchází o něco snadněji. Samozřejmě to platí pro toho, kdo zadal první impulz.

Čtěte také: Recept jak přežít rozchod!

Na konci prosince je každý ve shonu

Musí sehnat dárky, zvládnout leccos v práci a sejít se postupně s rodinou i přáteli. Jsme schopni pracovat na plné obrátky a ačkoliv si to nepřiznáme, jsme zahlceni emocemi. Uzavírání starého roku a plány do nového nenechají téměř nikoho chladným. A proto je to ideální doba ke statečným krokům, dokud jste plná porozumění a lásky.

Konec roku, konec vztahu

Máte naprosto opačný problém? Dostat "kopačky" koncem roku zabolí. Ale do Nového roku vstupujete jako nová žena a vaše sny a touhy mohou dostat nový rozměr. Vše nejlepší do nového roku, především odvahu a sílu!

Text: MH