Recenze: 50/50

Adam to štěstí neměl, a tak když se z obyčejného bolení zad vyklubal vzácný druh rakoviny, jeho svět se převrátil vzhůru nohama. A všech okolo něj. Adamovi je 27 let. Je zdravý, čistotný, nepije, nekouří, rekreačně sportuje a celý svůj život se snaží vyhýbat rizikov


Adam to štěstí neměl, a tak když se z obyčejného bolení zad vyklubal vzácný druh rakoviny, jeho svět se převrátil vzhůru nohama. A všech okolo něj.

Adamovi je 27 let. Je zdravý, čistotný, nepije, nekouří, rekreačně sportuje a celý svůj život se snaží vyhýbat rizikovým situacím. Ale rakovina si nevybírá. Jedna jediná buňka se zblázní a všechno je jinak. Po vyslechnutí lékařovy diagnózy, jež zahrnuje dvě tak nenáviděná slova – zhoubný nádor – je nucen se nové situaci postavit čelem. Přeci jen, jeho šance jsou padesát na padesát a to přeci není zase tak špatné. Postupem času, když vidí umírat ostatní pacienty, mu ale začíná docházet, že ač velice mlád, zřejmě zemře. A když přijde zhroucení, je vždy dobré mít okolo sebe blízké, kteří trpí s vámi a snaží se vám situaci co nejvíce ulehčit.

Recenze: 50/50

Čtěte také: Recenze: Kung Fu Panda 2

Rakovina s úsměvem??

Příběh založený na skutečné události se věnuje silnému tématu, a tak vás možná – stejně jako mě – překvapí jeho zařazení do komediálního žánru. Co je na rakovině tak srandovního? Opravdu nic. Tento film ale s vřelým lidským nadhledem dokázal vyloudit mezi slzami i smích. Tak jako sám život.

Joseph Gordon-Levitt už několikrát ve svém relativně nízkém věku (30 let) dokázal, že patří do nové generace velice kvalitních herců s širokým záběrem. Navíc se věnuje režii, i když zatím pouze krátkých snímků; produkci a hudbě. Rolí prošel s absolutní lehkostí a já se moc těším na jeho další role.

Recenze: 50/50

Malá perlička k filmu: scéna, kdy si Adam holí hlavu, je opravdová a původně vůbec nebyla v plánu. Joseph a Seth celou dobu improvizují.

Čtěte také: Recenze: You Don‘t Know Jack/Doktor Smrt

A mě nezbývá nic jiného, než vám popřát hezkou podívanou a doporučuji vzít si k ruce kapesníčky a klidně i partnera.

Premiéra filmu byla ve světě už 30. září. V Čechách ještě stále není datum známo.

Drama, komedie USA 2011

Režie: Jonathan Levine

Hrají: Joseph Gordon-Levitt (Adam), Seth Rogen (Kyle), Anna Kendrick (Katherine), Bryce Dallas Howard (Rachael), Anjelica Huston (Diane), a další

 

Text a fotografie: Denisa Dundrová