Tak vy chcete milého změnit k obrazu svému?!

Tak vy chcete milého změnit k obrazu svému?!

Randíte s mužským, co vás pekelně přitahuje, líbí se vám  jeho povaha, nadšení do cestování
a také to, jak se báječně chová k vám? 


Ale když o něm přemýšlíte víc, uvědomíte si jeho chyby, které vám nejdou zrovna pod nos? Vy ale nad tím mávnete rukou a v duchu přísaháte, že ho po svatbě od základů předěláte? Ne že bychom nechtěli věřit ve vaše schopnosti, ale tento zázrak se ještě žádné ženě nezdařil dotáhnout do konce.

„Ať už jsem se randila s Markem, nebo Lukášem, vždycky jsem objevila něco, co se mi na nich nezamlouvala. Jednou to bylo nadšení pro počítačové hry, jindy jeho záliba v alkoholu, kterou chodil uspokojovat do hospody, nebo rozházené spodky, které prostě chlapi mají asi zakódované v genech, či co. Jenomže, jakmile jsem se snažila o jejich změnu, tvrdě jsem narazila, byla jsem prohlášena za nánu, co výhradě diktuje druhým, co mají dělat. Po nezdařených vztazích jsem však pochopila, že změnit ostatní nelze. Ale že se mnohonásobně vyplatí, chytrými triky usměrnit určité nesrovnalosti,“ uzavírá Magda (33), která je prozatím single.

 

Pracujte na vztahu i sami na sobě

Nikdo z nás není dokonalý a všichni máme chyby větší či menší. V partnerství je potřeba obrnit se trpělivostí, respektovat se, umět odpustit, důvěřovat si a samozřejmě být tak trochu nad věcí. Jakmile jsou tyto podmínky splněny, máte skvělé předpoklady začít společně stavět vaši lásku. Obviňuje vás drahý, že přehnaně žárlíte a vy mu spíláte za to, že chodí často na pivo? Domluvte se, že každý udělá ústupek, aby tomu druhému udělal radost. Ve vztahu nemůžete být tou, co všemu velí a má vždycky pravdu. (A když už, tak to dělejte tak, že si toho váš chlap nevšimne). Chcete jet na dovolenou, ale on o tom nechce slyšet? Hádky nepomohou. Raději ho nepřímo přesvědčte o výhodách, a vězte že si on stihne zabalit kufry dřív, než vy.

 

Automaty a alkohol: Prohřešky, které netolerujte!

Máte pocit, že váš nový objev ujíždí na alkoholu, nebo je schopen klidně celou výplatu za jeden večer naházet do automatu? Pokud se vaše podezření zakládá na pravdě, na nic nečekejte a práskněte do bot, tohoto týpka totiž  závislosti jen stěží zbavíte. Ptáte se proč? Pokud nebude chtít on sám, nikdy se v tomto směru nic nezmění. A co si budeme povídat, ti kteří potřebují odbornou pomoc si ze všeho nejvíc nechtějí připustit, že vůbec nějaký problém mají. V případě, že se vroucně milujete a spatřujete u něj kroky k nápravě a myslí to skutečně vážně, dejte mu šanci. Jinak bez výčitek opusťte místo činu.

 

Vysvětlete mu to

Dívá se za každou sukní, co se jen mihne v jeho zorném poli? Vysvětlete mu, jak se cítíte, když hladově pase pohledem po druhé, zatímco vás drží za ruce. Jedině tímto způsobem můžete začít řešit vzniklé problémy
a zažehnat nepříjemné situace.

Mějte úroveň a buďte nad věcí

Nechal spodky válet se na podlaze a k tomu zapomněl vyvenčit vaši čivavu? Jasně, s chlapy je to někdy
o rozum, ale bez nich by to nebylo ono. Jednou šlápnete vedle vy, jindy zase on. Nerozčilujte se pro naprosté zbytečnosti, zachovejte klid a nehrajte si na hysterku. Těch je totiž všude už tak dost a přece nechcete kvůli poházeným trenýrkám přijít o chlapa, který by vám pro vaše oči snesl i modré z nebe

 

 

 

foto: pixabay.com