Líčení, kterým oslníte na silvestrovské party

Základem všech typů líčení je dokonalá sametová pleť. Samozřejmostí by pro vás tedy měla být podkladová báze pod make-up a make-up, který koresponduje s barvou vaší pleti, nezanechává žádné skvrny, mapy a jiné nežádoucí efekty. Velkou pozornost byste měla věnovat také


Základem všech typů líčení je dokonalá sametová pleť. Samozřejmostí by pro vás tedy měla být podkladová báze pod make-up a make-up, který koresponduje s barvou vaší pleti, nezanechává žádné skvrny, mapy a jiné nežádoucí efekty. Velkou pozornost byste měla věnovat také kamufláži všech nedostatků pomocí korekční tyčinky, jako jsou kruhy pod očima, pigmentové skvrny, pupínky a jiné příjemnosti, které se rády objevují, zvlášť když je potřebujete nejméně. Neopomínejte ani kompaktní pudr, který vytvoří dojem matné pleti.

Čtěte také: Čokoládou proti celulitidě

Neonky

Nebojte se výrazných barev. I v neonkách můžete vypadat skvěle. Tedy pakliže neporušíte jedno důležité pravidlo. Zvýrazňujete-li hodně oči, zapomeňte na výraznou tvářenku a rtěnku. Neonová modř dodá vašemu pohledu hloubku, zvlášť pokud máte modré oči. Brunetkám s hnědozelenýma očima propůjčí skvělou službu zase barva fuchsie.

Čtěte také: Brazilská depilace, snadno a bez pupínků!

K líčení budete potřebovat štěteček s houbičkou. Houbu lehce navlhčíte a stínem nejprve orámujete spodní linku kolem oka, kterou protáhnete i pár milimetrů za koutek a spojíte ji s horní linkou, opět lehce protaženou. Tím vytvoříte dojem mandlových očí. Klasickým štětečkem potom nanesete stín v rovnoměrné vrstvě i na horní víčko až k obočí. Štětcem potom stín „rozsoftujete“ směrem ven. Na ústa použijte trochu make-upu a přepudrujte.

Náš tip: Modrý stín Specchio Gabriella Salvete, 79 Kč

Femme fatale

Žena vamp sází na výrazné oči a rudé rty. Toto líčení je vhodné jak pro blondýnky, tak pro tmavovlásky. Nejlépe vynikne v kombinaci se staženými vlasy do uhlazeného drdolu.

Čtěte také: Pleť jako z porcelánu aneb Vyberte si správný make-up

Začněte horní černou linkou. Na vrchní víčko naneste trochu šedé barvy a vystínujte od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Šedý stín naneste pomocí navlhčené houbičky i podél spodní kontury oka. Na rty použijte rudou konturovací tužku. Zamezí rozpíjení rtěnky. Můžete si rty i trochu „přifouknout“ tím, že linku povedete milimetr nad konturou. Poté rty přejedete rtěnkou ve stejném odstínu konturky.

Náš tip: Rudá rtěnka Dolcezza Gabriella Salvete, 79 Kč, šedý mono stín Essence, 39 Kč

Smokie líčení

Kouřové líčení je stále sexy. A vůbec není složité. Základem je zese mít dva kvalitní štětečky na oči. Jeden s houbičkou a druhý se štětinami. Kosmetickou výbavu budete muset obohatit o černý, tmavě šedý a světle šedý stín, kterými vytvoříte magický pohled.

Nejprve na celé víčko a do koutků (vrchního i spodního)naneste ten nejsvětlejší tón. Zhruba v polovině víčka začněte nanášet tmavší šedý stín. A přechody mezi barvami „rozsoftujte“ štětečkem. V poslední třetině víčka vytvořte černým stínem krátkou linku podél oční kontury a protáhněte ji do koutku. Stejný stín naneste i do očního záhybu tak. Oba tahy potom spojte do tvaru písmene „V“. Přechody opět zjemněte štětcem. Na líčka potom použijte růžovou tvářenku, která bude korespondovat se světle růžovým leskem na vašich rtech.

Náš tip: Šedé trio stíny Miss Sporty, 59 Kč, tvářenka De luxe VIP powder blush 001 Astor, 209 Kč, dlouhotrvající lesk na rty SPF 15 Clinique, 349 Kč

Zlatá bohyně

Pokud se bojíte výraznějších tónů, vsaďte na zlatou a bronzovou barvu. Líčení nevypadá příliš výrazně, přesto si pohraje s vytyčením vašich předností.

Pleti vdýchněte opálený nádech pomocí bronzových perel, kterými zvýrazníte lícní kosti, střed brady a střed čela. Líčka potom můžete (ale nemusíte) přejet ještě růžovou tvářenkou. Na víčko naneste zlatý krémový stín. Nezapomeňte na koutky. Právě v těchto místech totiž třpyt oko nejvíce zvýrazní. Lehce můžete stínem zvýraznit i linku těsně pod obočím. Rtům patří meruňková rtěnka se zlatými odlesky. Opět si můžete dovolit vést linku lehce nad hranicí vrchní kontury, abyste dosáhla push-up efektu.

Náš tip: bronzové perly Giordani Gold Oriflame, 289 Kč, zlaté stíny Dermacol Pearl touch, 99 Kč, rtěnka pro zvětšení objemu rtů Oriflame Beauty Smoky Collection, 239 Kč

Text: Jana Tobrmanová