Od mužů pláč nečekejte

Jsou to ale fakta zakořeněná v našich mozcích, se kterými „zatočíme“ jen pilným celoživotním cvičením a ještě vám nikdo nezaručí úspěch. Fakta versus pocity Holt je jednodušší se s některými fakty v životě smířit. Stejně tak je to se slzami u mužů, ačkoliv by


Od mužů pláč nečekejteJsou to ale fakta zakořeněná v našich mozcích, se kterými „zatočíme“ jen pilným celoživotním cvičením a ještě vám nikdo nezaručí úspěch.

Fakta versus pocity

Holt je jednodušší se s některými fakty v životě smířit. Stejně tak je to se slzami u mužů, ačkoliv by si nejedna žena přála vidět toho svého vyvoleného zatopeného v slzách v okamžiku, kdy ji žádá o ruku, nebo také při usmiřování po hádce. Jen zřídka kdy uvidíte manžela brečet při prvním pohledu na své čerstvě narozené dítě, natož pak v jiných situacích.

Čtěte také: Muži touží po mazlení, ženy chtějí sex

Proč někteří pláčou a jiní ne?

Proč tomu tak je a proč někteří muži pláčou často a jiní nikdy? Jednoduše jim byly dány do vínku jiné předpoklady. Dříve museli muži lovit zvěř, proto mají více ochlupení na těle a silnější kůži než ženy, protože se tak chránili před poraněním z lovu. Nebyl tehdy čas na nějaké slzy, pokud chtěli nakrmit rodinu a tak je tomu více méně do dnes.

Od mužů pláč nečekejte

Čtěte také: Po jakých ženách muži touží? 8 triků pro úspěšný vztah!

Postupnou evolucí se spousta základních lidských vlastností změnila, nebo alespoň poupravila, to znamená, že existují ženy s více mužskými vlastnostmi, než ženskými a stejně je tomu i u mužů. Proto můžeme narazit na pány, kteří mají citlivější slzné kanálky a rozpláčou se i u romantického filmu, ale ruku na srdce, která žena by takového přecitlivělého chlapa doma opravdu chtěla?

Text: Jana Čechová