Recenze: Kung Fu Panda 2

A tak, když se objeví zprávy, že Shen – paví zlosyn – vlastní zbraň, která je odolná vůči kung-fu a rozhodl se pomocí ní a vlčí armády dobít Čínu, se naše šestice přátel vydává na dlouhou cestu za záchranou jejich rodné země. Čtěte také: Recenze: The Hangover Part


A tak, když se objeví zprávy, že Shen – paví zlosyn – vlastní zbraň, která je odolná vůči kung-fu a rozhodl se pomocí ní a vlčí armády dobít Čínu, se naše šestice přátel vydává na dlouhou cestu za záchranou jejich rodné země.

Recenze: Kung Fu Panda 2

Čtěte také: Recenze: The Hangover Part II/Pařba v Bangkoku

Než se ale Po vypraví za dalším nebezpečným dobrodružstvím, zjišťuje, že jeho otec není jeho otec (a jako jediného ho to překvapí), dozvídá se něco málo ze své minulosti a jeho malá krize identity začíná. To ještě ale netuší, že jeho nový protivník má s jeho dětstvím mnoho společného a Po sám je součástí jednoho ne až tak dávného proroctví.

Vychází na DVD a Blu-rayi 30. 11. 2011.

Recenze: Kung Fu Panda 2

Do detailu vizuálně propracovaná dvojka „Pandy“ je sice malinko temnější, ale stále ještě pro děti. Po nám malinko dospěl, humor je pořád přítomný, ale jemnější a akční scény bez jediné kapky krve. Tvůrci vzali scénář za správný konec a odkryli Poovu dojemnou minulost, lehce nastínili možný vznikající vztah mezi ním a Tygřicí a svižně nás protáhli až k „dobro vítězí nad zlem“ konci, který slibuje třetí díl. Pro děti ideální film. Pro nás dospělé tam toho obsahově už moc není, jen snad pěkná podívaná a sem tam povedený vtípek. Pokud nevíte, co své ratolesti koupit k Vánocům, vřele doporučuji. Film má příjemnou hudbu, tak i když Vám to děti budou přehrávat pořád dokola, bolest hlavy by se Vám mohla vyhnout.

Čtěte také: Recenze: Something Borrowed/Tvůj snoubenec, můj milenec

Recenze: Kung Fu Panda 2

Animovaný, akční, komedie, rodinný

USA 2011

Režie: Jennifer Yuh

V originálním znění: Jack Black (Po), Angelina Jolie (Tigress), Dustin Hoffman (Shifu), Gary Oldman (Shen), Jackie Chan (Monkey), Seth Rogen (Mantis), Lucy Liu (Viper), ..

Text a fotografie: Denisa Dundrová