Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli

Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli

V rámci nového konceptu společnosti „Get the Look“ se objevila  v bezstarostném looku, kde má hlavní roli denim, vrstvený a kombinovaný s pletenými oděvy. 


 

„Vždy jsem milovala denim a pletené oděvy, které lze vzájemně kombinovat a sladit. Dokonale vyhovuje mému stylu a je mi velkým potěšením být tváří této nové kolekce,“ říká Reese Witherspoon.   Tato pětatřicetiletá herečka celým jménem Laura Jean Reese Witherspoon začala  svou filmovou dráhu již ve čtrnácti letech filmem „The Man in the Moon“ (V měsíčním svitu). V roce 2006 získala Oscara za hlavní roli ve filmu „Walk the Line“,  kde ztvárnila zpěvačku June Carter, přítelkyni legendárního Johnnyho Cashe. Dalo by se říct, že to byl vrchol její kariéry, ale do povědomí diváků se dostala hlavně jako blonďatá Elle s čivavou v růžovém oblečku ve filmu Pravá blondýnka 1 a 2. Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli Jejím manželem byl  oblíbený herec Ryan Phillippe, s kterým se seznámila při natáčení filmu Velmi nebezpečné známosti. Mají spolu dvě děti, ale nyní už je Reese znovu vdaná a to za producenta Jima Totha.

Naposledy hrála hlavní ženskou roli ve filmu „Water for Elephants“ (Voda pro slony) po boku zbožňovaného Robert Pattinson, známého ze série Stmívání. Čtěte také: Světové filmy, které způsobily převrat v dámské módě Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli

 

Ale nás zajímalo nejvíc, jaký má vztah k módě

Jak významnou roli pro vás hraje móda? Haute couture je součástí mé profese. Někdy jsem překvapená, kolik jsem se o ní naučila a nakolik ovlivnila můj vkus.

Co vás zatím ve vaší profesi nejvíce uspokojilo? V poslední době více cestuji a zjistila jsem, že i na hodně vzdálených místech a v odlišných kulturách existují lidé, u kterých bych nikdy nečekala, že si najdou cestu k mým filmům. Je skvělé něco takového slyšet.

Co pro vás znamenají přátelé a rodina? Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli Jsou pro mě všechno. Představují to, co je v mém životě skutečné, důležité a co mě drží nohama na zemi.

Jak se vám daří spojit rodinu a kariéru? Snažím se, jak to jen jde, stejně jako každá pracující matka, respektive každý pracující rodič.

Co vás dělá šťastnou? Vidět mé děti, jak se stávají samy sebou.

Jaké jsou vaše tři nejlepší tipy na krásu? Něco speciálního pro maminky? Krémy na opalování, voda a zkuste hodně spát. Ha! Pro matku je tohle téměř nemožné.

Jste celebritou už spoustu let. Zvykla jste si? V mém běžném životě to moc neznamená. Červené koberce a premiéry jsou zvláštními událostmi. Většinou jsem doma s dětmi.

Jaké jsou vaše tři nejlepší rady na poli módy? Objevte, co je pro vás nejlepší a nenechte se svést módními trendy.

Kdyby jste se nestala herečkou, čím by jste si přála být? Zvolila bych profesi spojenou s medicínou. Oba mí rodiče pracují v této oblasti a kombinace pomoci lidem a vědy je pro mě opravdu lákavá.

Už jste někdy byla ve Švédsku? Zatím jsem neměla příležitost podívat se do Švédska, ale doufám, že jednou ho navštívím.

Víte něco o švédské módě? Nejsem zrovna expert, nicméně švédský design má ve všech oblastech tendenci k jednoduchosti, čistotě a sofistikovanosti, což mám hodně ráda. Pravá blondýna Reese Witherspoon a denim v hlavní roli

 

 

Proč si myslíte, že vás požádali, abyste se stala tváří podzimní kolekce? Řekli, že si myslí, že mi skvěle padne jejich džínová kolekce inspirovaná 70. léty, stejně jako různě promíchané pleteniny. Když jsme začali fotit, perfektně to odpovídalo mému stylu.

Jaký je váš nejoblíbenější prvek kolekce? Mám ráda úzké džíny, kostkované košile – nosím je opravdu často – a hrubé svetry. 

 

Co je denim?

Denim je nejpoužívanější látka na kalhoty na celém světě. Je to pevná bavlněná tkanina v krepové vazbě, která je nejčastěji vyráběná v modré barvě. V angličtině se to řekne blue denim, odtud její název.  V Čechách bývá denim označován termínem džínovina, dříve se mu říkalo rifle nebo texasky.

 

Text: DD