Romantika na cestách aneb Jak z vánoční pohádky vykouzlit realitu?

Ale to už je jiná pohádka. Anebo ne? Co může být totiž romantičtějšího, než zásnuby, svatba a momenty s nimi spojené? Zásnuby jako z filmu Všichni víme, jak to vypadá, když se do sebe dva hlavní hrdinové zamilují a překonají určité povinné momenty krize – nakonec vždy


Ale to už je jiná pohádka. Anebo ne? Co může být totiž romantičtějšího, než zásnuby, svatba a momenty s nimi spojené?

Zásnuby jako z filmu

Všichni víme, jak to vypadá, když se do sebe dva hlavní hrdinové zamilují a překonají určité povinné momenty krize – nakonec vždy skončí u zásnub, které jsou náležitě emotivní, netradiční, nečekané a především filmové. Jak je to se zásnubami v reálném světě? Existuje mnoho možností, jak tento akt ozvláštnit.

Romantika na cestách aneb Jak z vánoční pohádky vykouzlit realitu?

Ačkoli se to zdá nereálné, takové zásnuby nutně nemusí probíhat „jen“ v nejlepší restauraci v rodném městě. Mohou se odehrávat například na ostrově, který bude na určitou dobu jen šťastného páru. Můžou také probíhat v rámci netradičního romantického víkendu na jachtě v Benátkách. Pro ty, jimž přijde Itálie nudná, je tu další varianta – Finsko a skleněná iglú v jednom z tamních resortů. Žádost o ruku s výhledem na polární záři? Romantičtější obrázek snad nikde nenajdete. Konkurovat by mohlo snad jedině unikátní apartmá umístěné v korunách afrických stromů.

Čtěte také: Jak se vyhnout kaprovi, Mrazíkovi a kocovině?

Zazvonil zvonec a…

Pohádka teprve začíná, protože nejromantičtějšími okamžiky jsou pro každou ženu bezesporu okamžiky týkající se její vlastní svatby. Ať už se tato koná na radnici, v kostele anebo v zámeckém parku, pokaždé jde o jedinečný zážitek mající své kouzlo. Co když ale patříte mezi ty, jimž tradiční způsoby nestačí, a potřebujete něco extra? Nejjednodušší varianta je svatbu přesunout do některého z nejromantičtějších měst světa. A které je to pravé – Paříž, Řím, Benátky? To už je jen na nevěstě. Všechna tato města už sama o sobě tvoří nádherné kulisy, jimiž nepohrdne žádný snílek.

Romantika na cestách aneb Jak z vánoční pohádky vykouzlit realitu?

Pouhý přesun svatebního obřadu do ciziny ovšem nutně nemusí stačit. Potom je tu další varianta, jíž je například svatba pod vodou – takovou můžete prožít například v Norsku, na Bali anebo v Mexiku. Kromě samotného extra romantického svatebního slibu tak pro novomanžele rovnou nastávají líbánky, aniž by museli kamkoli cestovat. Pokud ovšem ani potápění není dost, jednou z nejnetradičnějších variant je svatba ve stavu bez tíže. Buď se můžete zúčastnit přímo některého vesmírného programu (což ovšem vyžaduje dlouhé a náročné tréninky)

Romantika na cestách aneb Jak z vánoční pohádky vykouzlit realitu?

Jedinou nevýhodou dvou zmiňovaných způsobů je fakt, že si s sebou nejspíš nevezmete příliš svatebčanů a že si nevěsta příliš neužije svatební šaty.

Čtěte také: Pečené kaštany, punč aneb předvánoční Vídeň

To nejlepší na konec

Ačkoli se to celé může zdát přitažené za vlasy, všechny výše zmiňované možnosti jsou opravdu reálné. Tak reálné, že se klidně může stát, že od Ježíška dostanete letenku do Benátek, kde na vás bude čekat druhá polovina vánočního dárku. Nevěříte? To si povíme po Vánocích.

Zdroj: www.cestyzazazitky.cz