Osobnostní rozvoj máte ve svých rukou

Osobnostní rozvoj máte ve svých rukou

Osobní zlepšení by vás mělo v roce 2016 provázet více než jindy. Ambice, inspirace, čas na změnu, cokoliv se vám letos bude dít, mělo by vás posouvat dál. Možná jste loňský rok trošičku prolelkovali, možná máte konečně pocit, že je načase posunout se dál. A pokud h


Osobní zlepšení by vás mělo v roce 2016 provázet více než jindy. Ambice, inspirace, čas na změnu, cokoliv se vám letos bude dít, mělo by vás posouvat dál.

náhledMožná jste loňský rok trošičku prolelkovali, možná máte konečně pocit, že je načase posunout se dál. A pokud ho nemáte, hnedle si ho s námi navodíte…

Začněte ve své duši

Začít byste měli ve svém nitru. Přeci jen tělo je odrazem vaší duše, a tak cokoliv se vám honí myslí a cokoliv vás trápí se v dobrém i zlém projeví na vašem těle. A jelikož jsou mysl i tělo natolik propojené, je potřeba najít si pořádný ventil. Sport je jedním z nejlepších odreagování, které se vám mohou přihodit. A pokud se neplánujete vrhnout do silových sportů, nebo extrémního kardia, zajděte si prostě „jenom“ na procházku. Nakonec není od věci začít u sportovních cílů, jelikož právě tam se ukáže, jakou máte vytrvalost. Překonejte sami sebe!

Stanovte si pracovní plán

Není to jednoduché, ale pokud se chcete i v profesní sféře někam pousnout, musíte si stanovit vlastní cíle na rok 2016. Zhodnoťte si rok 2015 s tím, že si zcela objektivně přiznat, kde jste mohli více zabrat, a které aspekty jste v práci zcela zanedbali. Jestliže toužíte po lepším ohodnocení, po nových pracovních příležitostech, po povýšení, musíte máknout. Zadarmo ani kuře… Však to znáte. Jakmile si stanovíte plán, jděte si pevně za svým. I když vám momentální pracovní situace nedovolí dodržovat své cíle krok za krokem, rozhodně se k nim pokaždé vraťte. Je nezbytné, abyste si mohli na konci roku zhodnotit, co se vám podařilo a jaké ovoce to přineslo.

Dopřejte si jedinečné zážitky

Abyste měli spokojenou mysl i chuť do práce, je rovněž vhodné, abyste si našli čas sami pro sebe a své blízké. Abyste si na víkend zajeli do hor, nebo na Šumavu. Abyste si dokázali odpočinout u společenské hry, nebo při luštění křížovek. Dělejte to, co vás naplňuje. Nezapomeňte, že život nemá být pouze dřina a negace. Život má být úsměv a zábava, kterou prokládá nezbytná práce. Ta by nás ale také měla bavit a něčím naplňovat. Přeci jen v ní trávíme hromadu času.

Osobní zlepšení a spokojenost závisí pouze na vás

Zaplaťte si kurz angličtiny, nebo výpočetní techniky. Naučte se něco, co jste loni ještě neuměli. Dejte se do osobního rozvoje se vší vervou. Když pojmete rok 2016 jako rok plný výzev a cílů, budete se cítit dobře, jelikož budete rozvíjet své vlastní já.