Jak se vyhnout kaprovi, Mrazíkovi a kocovině?

Nelíbí se vám představa, že pokud jste doteď nezařídili silvestrovský večer, strávíte jej opět doma u Mrazíka a pokleslé televizní estrády? Nezoufejte, Vánoce ani Silvestr nemusíte trávit doma, nemusíte se vůbec starat o to, co české tradice nařizují. Odjeďte pryč Mnoho


Nelíbí se vám představa, že pokud jste doteď nezařídili silvestrovský večer, strávíte jej opět doma u Mrazíka a pokleslé televizní estrády? Nezoufejte, Vánoce ani Silvestr nemusíte trávit doma, nemusíte se vůbec starat o to, co české tradice nařizují.

Odjeďte pryč

Mnoho lidí již dávno přišlo na to, že takzvané svátky klidu a míru (které jsou ve skutečnosti v současné době svátky stresu a zmatku), nejlépe oslavíte tak, že se jich zcela vzdají a na vánoční prázdniny odjedou do jiných krajů.

Když pomineme fakt, že vánoce v cizině sice možná nejsou nejlevnější, rozhodně není na škodu, strávit pár dní v teple (například oprostit se od zdejší sychravé reality a vydat se do Karibiku) anebo se podívat do některého z cizích velkoměst a prožít Silvestr (či Vánoce) tak, jak jste nikdy nedoufali.

Praha, Sydney

Mezi nejzajímavější silvestrovské destinace patří sice paradoxně naše hlavní město. Pražské genius-loci skombinované s množstvím ohňostrojů, všudypřítomných od chvíle, kdy se setmí, je jistě zajímavé, ovšem i jiná města nabízí něco extra. První na světě oslavují Nový rok tradičně v Sydney, atmosféra v zálivu se slavnou Operou je nezapomenutelná.

Jak se vyhnout kaprovi, Mrazíkovi a kocovině?

Londýn

Pro ty, kteří radši sází na klasiku, je přímo v Opeře připraven speciální program kombinující ples, operu, koncerty anovoroční ohňostroj. Podobný přístup zvolil také Královský operní dům v Londýně, kam se přece jen dostanete o něco snáz, než do Austrálie. Pokud ale chcete něco opravdu extra, není nic snazšího, než strávit novoroční oslavy v Rusku, na carském bále. Třeba tam potkáte Ivana.

Pokud jste snad zastánci divočejších oslav, existuje mnoho měst, které nabízí adrenalin a kulturu v jednom. Kromě již zmiňovaného Londýna, kde se mnohá muzikálová představení odehrávají i v poslední prosincový den, takže ideální kombinace je nejprve představení a pak divoké oslavy na Trafalgar Square.

New York

V žebříčku top silvestrovských destinací figuruje vedle Prahy také například New York se svou legendární obří koulí na Times Square, Edinburk s divokými hospodami a množstvím alkoholu. Pro nejodvážnější je pak samozřejmě Las Vegas, Rio de Janeiro a jiná, na první pohled velmi exotická města.

Jak se vyhnout kaprovi, Mrazíkovi a kocovině?

Další možnosti, kde strávit Vánoce a Silvestra

Tím ale výčet Vánočních a Silvestrovských možností zdaleka nekončí. Preferujete snad nejznámější klasická města, jakými jsou Řím, či Barcelona? Také tam probíhají velmi zajímavé a pro našince jedinečné Silvestrovské oslavy. Anebo chcete spatřit na vlastní oči polární záři a prožít Silvestr, či snad celé Vánoce v zemi kontrastů? V zemi ledu a ohně, na Islandu?

Oprostěte se od českých ladovských Vánoc, od čočky, uzeného, či jiných tradičních novoročních pokrmů a vydejte se do říše experimentů a fantazie. Vydejte se do světa. Litovat rozhodně nebudete.

zdroj: cestyzazazitky.cz