Recenze: I Don‘t Know How She Does It/Nechápu, jak to dokáže

Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) je úspěšná finanční poradkyně, matka dvou dětí a milující manželka. Její častá nepřítomnost ale vysiluje jak jí, tak manžela a chybí dětem. Přes to všechno ji ale její práce opravdu baví, a když se jí naskytne veliká příležitost a dlo


Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) je úspěšná finanční poradkyně, matka dvou dětí a milující manželka.

Její častá nepřítomnost ale vysiluje jak jí, tak manžela a chybí dětem. Přes to všechno ji ale její práce opravdu baví, a když se jí naskytne veliká příležitost a dlouho očekávaný postup v její již tak úspěšné kariéře, řekne ano. To ale znamená více cestování, více nocí strávených mimo domov. A přestože Richard (Greg Kinnear) je opravdu dobrý otec, který se aktivně podílí na výchově dětí a svojí ženu v kariéře podporuje, sám je v práci povýšen a času je tedy méně a méně a problémy se hromadí a dosahují hranice únosnosti. Do toho její nový klient Jack Abelhammer (Pierce Brosnan) je velice pohledný šarmantní svobodný vdovec mající pro ni slabost, a tak se Kate ještě musí vyrovnávat s jeho počínající zamilovaností, aniž by urazila jeho mužské ego a přišla tak o zakázku. Zlomový okamžik nastane, když je odvolána uprostřed vánočních svátků na další z mnoha jednání. Je čas se zastavit a srovnat si žebříček priorit.

Recenze: I Don‘t Know How She Does It/Nechápu, jak to dokáže

Čtěte také: Recenze: Something Borrowed/Tvůj snoubenec, můj milenec

Rodina, kariéra nebo obojí?

Komedie Nechápu, jak to dokáže je vtipné nadsazené zamyšlení nad dnešní moderní pracující ženou v mužském světě a pracující matkou ve světě ženském. Ani v jednom to nemá jednoduché, pokud jí záleží na názorech ostatních. A ty jsou stále plné předsudků. Klacky pod nohy vám hází také téměř všichni. Ať už je to méně úspěšný kolega z práce, který se dere na Vaši pozici a čekající na Vaše selhání, matky v domácnosti odsuzující Vás za nedbalý vzhled a nepřipravenost pro školní akce, tchýně ze staré školy či svobodné kolegyně neuznávající Vaši životní situaci. A v neposlední řadě vlastní děti, nechápající, proč na ně nemáte čas a neplníte sliby a manžel, který útrpně čeká, kdy na něj budete mít chvilku. Pokud jste jednou z nich, nenechte si nový snímek se Sarah Jessicou Parker v hlavní roli ujít. Možná v tomto filmu poznáte samu sebe.

Recenze: I Don‘t Know How She Does It/Nechápu, jak to dokáže

Text a fotografie: Denisa Dundrová