Pneumatika, nebo balón? Jaké břicho máte a jak s ním zatočit? Víme to!

Pneumatika, nebo balón? Jaké břicho máte a jak s ním zatočit? Víme to!

Tuky na břiše. Mnoho žen se s nimi potýká. Tuky se každé z nás ukládají trochu jinak a jinde a také mají různé příčiny. Existuje nějaký způsob, jak se špeků zbavit? Stále zápolíte s pneumatikou vyčuhující z kalhot? A zamyslela jste se někdy nad tím, jaký typ břicha


Tuky na břiše. Mnoho žen se s nimi potýká. Tuky se každé z nás ukládají trochu jinak a jinde a také mají různé příčiny. Existuje nějaký způsob, jak se špeků zbavit?

fb1a637f1016288d_d88b61fbbd0622e1_belly-fat.preview.xxxlarge

Stále zápolíte s pneumatikou vyčuhující z kalhot? A zamyslela jste se někdy nad tím, jaký typ břicha máte? Možná nestačí cvičení, ale je na místě úplně jiný postup.

Pneumatika jako u auta

Tento typ bříška je nejčastějším. Je typický především pro ženy, které mají sedavé zaměstnání a deprese utápějí ve sladkostech. Rada pro majitelky pneumatik je jednoduchá, upravte jídelníček. Důležité je vyhnout se tukům, zejména těm v alkoholických nápojích. Také bílé pečivo, koláčky nebo buchty od babičky pro vás nejsou to pravé. Vyměňte je za ryby, vejce, zeleninu či avokádo. Když občas přidáte nějakou procházku nebo dřepy, pneumatiky už budete mít zase jen na vašem autě!

Stresové břicho puntičkářů

Stresové bříško je takové vypouklé, vzedmuté. Tuk se soustředí v oblasti pupíku, což znamená, že vaše tělo produkuje až moc kortizolu. Břicho je také tvrdé na dotek. Tenhle typ bříška mají ženy-perfekcionistky. Jste neustále ve stresu a máte mnoho plánů? Pak můžete trpět syndromem podrážděného střeva, což se projev právě stresovým bříškem. Může vznikat třeba z příliš častého pití kávy nebo nepravidelné a nekvalitní stravy. Typ pro vás je dříve chodit spát a později vstávat. Raději dejte přednost józe či relaxaci před posilovnou. Pijte minerální vody nebo heřmánkový čaj a jezte listovou zeleninu.

Břicho jako pejsek

Břicho typu pejska mají úzkostlivé maminky a lidé, kteří si zoufale snaží budovat kariéru. Dokonce tento typ břicha může potkat i ty, které se snaží rýsovat svaly v posilovně každý den. Důvodem vzniku takového bříška je totiž nadměrná zátěž zad. Svaly se pak valí dopředu do spodní části břicha. Chcete se spravit? Přidejte vlákninu, ryby, zeleninu a spoustu vody.

Břicho jako balón

Nafouklé břicho značí problémy se žaludkem. Téměř vždy je symbolem, že vám nějaká potravina neudělal dobře. Nejčastěji nafouknuté břicho způsobuje lepek, alkohol, mléčné výrobky a droždí. Zkuste je ze svého jídelníčku na chvíli vynechat. Pokud balón z vašeho břicha zmizí, odhalila jste jádro pudla. Další možností je snídaně. Pokud nesnídáte, nebo snídáte špatně, může i tento fakt nafukovat vaše břicho. Pak vám pomůže kvalitní vyvážená snídaně a dechové cvičení.

Tak co, už vám vaše bříško až tak nevadí? A pokud ano, než začnete utrácet za posilovnu, dejte se do pohody, zarelaxujte si a změňte jídelníček. Možná budete překvapená a permanentku ani nebudete potřebovat.