Je co závidět zlatokopkám?

Je co závidět zlatokopkám?

Bezpracné dny, naplněné shoppováním, kosmetickými salony a obědy v luxusních restauracích. Ale co ten druhý, někdy méně radostný pohled? 


Strávila jsem s jednou zlatokopkou, dříve mou spolužačkou ze základky, tři dny. Její o čtvrt století starší „samec“ byl někde na zahraniční cestě, takže mě pozvala k nim domů. A nahlédla jsem pod pokličku omračujícího luxusu, ze kterého mi nejdřív přecházely oči. Po dvou večerech nad lahvemi archivního vína jsem zjistila následující:

 

Daň zlatokopky za luxus:

 • Už jí lezou na nervy neustálé společenské akce jejího živitele, na které ho musí doprovázet. Jeho přátelé ji nebaví, musí se neustále usmívat a poslouchat neuvěřitelně nudnou konverzaci o věcech, kterým nerozumí a vůbec ji nezajímají. Chodí do opery, i když by radši na rockový fesťák.
 • Musí si neustále doplňovat šatník o žhavé modely, které jí její živitel schvaluje. Rozhoduje totiž o tom, v čem půjde na party a v čem v noci do postele. Ve středu například vyžaduje erotické prádlo, ale žádné krajky, ty nesnáší… a vezmi si ty kozačky na jehlách, v těch jsi božská! A plesovky s větším dekoltem! A proč nevoníš tím parfémem, co jsem ti koupil?
 • Každá sobota patří golfu, přestože zlatokopku vůbec nebaví a nejde jí. Ale musí s živitelem jezdit, zdobit a width="130" height="195" />poslouchat jeho chlubení, kolik zase zdolal jamek a kolik kšeftů přitom domluvil
 • Každou neděli musí na celý den zmizet, protože živitel tráví celý den se svými dětmi ze stále ještě nerozvedeného manželství. Její přítomnost v domě je nežádoucí, protože jí ty děti nesnášejí
 • Přes týden je vlastně pořád sama, protože živitel se vrací domů až večer. A pak – unavený a vyčerpaný z neustálého podnikatelského stresu - vyžaduje obskakování. Nebo s ní naopak třeba ani nepromluví, když nemá náladu.
 • Zlatokopka musela zapomenout na svoji partičku, se kterou dřív chodívala do barů a na diskotéky. Samostatná zábava je přísně zapovězena. Bez živitele do společnosti ani krok. Všechny kámošky musí stihnout během dne, večery patří živiteli
 • Dovolené organizuje živitel. V zimě sjezdovky v Alpách, v létě jachta, na podzim oceánská exotika. Opravdu božské zážitky mají jen jednu chybku – jsou dirigovány živitelem včetně každodenního programu. Ona se sice ráda podřizuje, ale připadá si už jak loutka na provázku.<
  • Už rok se zlatokopka stresuje a neustálou přetvářkou bojuje o své trvalé místo po živitelově boku, posvěcené sňatkem. Trpí nočními můrami, že se ten scvrklý padesátník, jehož tělo objímá jen se sebezapřením,  buď vůbec nerozvede, nebo ji vymění za nějaký neokoukaný a neošahaný model. A přemýšlí o zvětšení prsou, aby se pro živitele zatraktivnila.
   • A má strašnou chuť na pořádný sex s mladým svalnatým mužským tělem. Nějaké by jistě během těch dlouhých dní stihla, ale bojí se. Co kdyby se to živitel dozvěděl? Všechno by ztratila!

 

Když jsem se z té návštěvy vrátila do našeho 1+1 ke svému partnerovi, už od dveří jsem mu s radostí běžela vstříc. Nemá sice zlatou kreditku, ale připadám si vedle něj svobodná. A svobodu bych nevyměnila ani za ty pozlacené vodovodní kohoutky!

 

 

 

 

Text: eh