Nevěra? Znáte ji? Hrajte o knihu Přehodnocení nevěry

Nevěra? Znáte ji? Hrajte o knihu Přehodnocení nevěry

Nevěra nás provází celým životem, přestože jsme nikdy s nikým „neuletěli“. Je v knihách, je námětem filmů, námětem článků v ženských časopisech. A přece ještě nikdy nikdo nepřišel na to, co nevěra vlastně je. Je to sexuální styk s osobou, se kterou nejsem ve vztahu? Nebo je to citové vzplanutí, které chovám ke kolegovi v práci? Nebo jsme nevěrní, když s někým trávíme čas virtuálně, aniž bychom jej znali?


 

Proč podvádíme?

Je to jednoduché. Když svádíte svého partnera, baví vás to. Zpočátku velmi, později už tak moc ne. Vždyť přesně víte, jak zareaguje, co udělá, jak se zatváří. Není proto divu, že se občas uchylujeme k tomu si zaflirtovat s někým jiným. S rostoucím počtem objektů, které oslovíte, se zvyšuje i vaše atraktivita, sebevědomí, jistota.
A to je důležité i pro váš vztah. Na druhou stranu, musíte mít vnitřní brzdu.

Když brzdu nemáte, přicházejí první „nevinné“ polibky, rande a tajné vztahy. Problémy přitom obvykle  pramení už z vašeho dětství. Pokud vás rodiče dostatečně nechválili, necítili jste uznání od vrstevníků, kamarádů, vaše sebevědomí je pošramocené a vy se nyní snažíte dohnat vše, co jde.

Důležité je si uvědomit, co vás k nevěře vede. Jde jen o vaše ego? Jste nespokojení ve vztahu? Co od nevěry očekáváte? Snažte si rozpitvat vaše znaky chování a najít problém, který vás k nevěře pudí. Vědět proč,
je základ pro to, abyste už vícekrát neriskovali svůj vztah.

 

Přehodnocení nevěry - Esther perelová

Kniha pro každého, kdo někdy miloval
 

Nevěra může pár připravit o vztah, štěstí i identitu. Přesto tuhle běžnou lidskou zkušenost často špatně chápeme. Co si máme myslet o tomto starobylém tabu – věci všeobecně zakazované, a přitom všeobecně praktikované? Proč lidé podvádějí – a to i ve šťastných manželstvích? Proč nevěra tolik bolí? A když řekneme nevěra, co přesně tím myslíme? Nepřipravují naše romantická očekávání spojená s manželstvím půdu pro zradu? Existuje něco takového jako manželství odolné proti nevěře? Je možné milovat víc než jednu osobu najednou? Může nevěra prospět našemu manželství? Věhlasná párová terapeutka Esther Perelová v této strhující knize, která se čte jedním dechem, splétá příběhy lidí ze skutečného života s pronikavou psychologickou a kulturní analýzou.

Milostné aféry nás podle autorky mohou hodně naučit o moderních vztazích – o našich očekáváních, o tom,
co si myslíme, že chceme, a na co máme nárok. Nabízejí jedinečný vhled do našich osobních a kulturních postojů k lásce, touze a závazku. Studiem zakázané lásky z mnoha úhlů pohledu Perelová současně čtenáře inspiruje k upřímnému, osvícenému a zábavnému zkoumání moderního manželství v mnoha jeho pestrých podobách.
Jak autorka říká: „Láska je složitá a nevěra ještě složitější. Je to však také okno jako žádné jiné, okno do zákoutí lidského srdce.“

Nyní se dva výherci mohou těšit na knihu plnou nevěry a důležitých faktů, názorů a vysvětlení.

Jak se na nevěru díváte vy?

 

Nakupujte na www.knihcentrum.cz 

 

 

Výherci jsou:
V. Rébl, P. Chvátalová