Nestárnoucí Casanova Alain Delon

Podlehli jste už i vy jeho kouzlu a nemůžete se nabažit filmů, ve kterých si zahrál roli svůdného milovníka žen či drsného gangstera? Máme pro vás tipy na Alainovy nejúspěšnější filmy, které ovlivnily i jeho život. Start ve 22 letech Mladý Alain Delon poprvé přičichl ke s


Nestárnoucí Casanova Alain DelonPodlehli jste už i vy jeho kouzlu a nemůžete se nabažit filmů, ve kterých si zahrál roli svůdného milovníka žen či drsného gangstera? Máme pro vás tipy na Alainovy nejúspěšnější filmy, které ovlivnily i jeho život.

Start ve 22 letech

Mladý Alain Delon poprvé přičichl ke světu filmu jako 22letý, když ho v roce 1957 obsadil francouzský režisér Yves Allegret do svého filmu Quand la femme s’en mêle. Tento film odstartoval nejen jeho kariéru, ale i bouřlivý životní styl plný žen.

Při sledování jeho dalšího filmu Christine (1958) málokoho napadne, že byl zlomovým filmem v Alainovo životě. V průběhu natáčení se seznámil se svojí největší životní láskou, Romy Schneider. Soužití bylo poznamenané množstvím Delonových avantýr a skončilo krachem těsně před svatbou.

Čtěte také: Už jste viděli nenalíčenou Lady Gaga?

Životní lásky

Krátce nato si bere za ženu herečku Nathalii Barthélemy a vznikají další známé filmy jako komedie Černý tulipán (1963) nebo Samuraj (1967), ve kterém Delon ztvárnil svou životní roli osamělého zabijáka Jeffa Costella. Tehdy se Alain setkává se svojí další partnerkou Mireille Darc, s níž potom prožil 15 let trvající vztah. Těsně po rozchodu s Mireille získává Delon filmové ocenění César (1985, film Náš příběh) a krátce nato potkává svou poslední partnerku Rosalie van Breemen, se kterou má dvě děti – Anouchku a Alaina-Fabiena.

Dokonalá žena doporučujeNestárnoucí Casanova Alain Delon

Největší filmové lahůdky s Alainem Delonem si užijete při sledování některého z filmů, které natočil s režisérem Luchinem Viscontim. Mezi nejznámější patří Rocco a jeho bratři (1960) a také snímek Gepard (1963), který dokonce získal ocenění Zlatá palma na filmovém festivalu v Cannes. Pokud chcete svým očím zalahodit naplno, doporučujeme snímky, kde si Alain zahrál se svým přítelem a hereckým rivalem Jeanem-Paulem Belmondem, a to Borsalino (1974) a Poloviční šance (1997).

Čtěte také: Karel Gott: „Za lásku pálím svíci“

Dnes se jméno Alain Delon objevuje spíše na jeho vlastní oděvní značce a parfémech. Je proslulý tím, že miluje kávu Carte Noire Espresso a čerstvé briošky. Pokud jste jeho pravou fanynkou, určitě sáhněte i po těchto nefilmových kouscích, kupte si parfém a svého přítele oblečte do Delonových módních kousků. A potom už jen doufejte, že se z něho nestane obraz žijící francouzské legendy – nenapravitelný sukničkář.

Text: DD