Vstávejte s úsměvem. Pořiďte si chytrý budík

Vstávejte s úsměvem. Pořiďte si chytrý budík

Existuje mnoho rituálů, které bychom měli dělat před spaním, abychom si zajistili kvalitní spánek. Co ale dělat pro lepší vstávání? 


 

Vstávat každý den s úsměvem a s radostí ze života, kterou mají malé děti nebo čtyřnohý mazlíčky není zrovna jednoduché. Zejména pokud rána od srdce nesnášíte. Můžete ale zavést pár věcí, které vám vstávání zpříjemní.

 

Vstávejte včas

To znamená, že nebudete třikrát, pětkrát, dokonce ani jednou odkládat budík o dalších pět minut. Prostě ne. Naučte se vstávat na první zazvonění, usnadní vám to mnohé nepříjemnosti spojené se zaspáním a ranní nevrlostí. Pět minut, které si dopřejete navíc už vám spánek stejně o moc neprodlouží a jen vás rozčílí, že těch pár vytoužených minut uteklo tak rychle.

 

Čerstvý vzduch

Jakmile vstanete, otevřete okno. Čerstvý vzduch vás dokáže velice rychle probrat a nastartovat mozkové buňky k nějaké  činnosti.

 

Zobněte si něčeho k snídani

Žaludek potřebuji kvalitní start, nikoliv že si hned po ránu dáte kávu a cigaretu. Zkuste sníst banán, pár oříšků nebo jogurt. Uvidíte, že si na to brzy zvyknete, a že vám tělo skutečně poděkuje.

 

Nalaďte se hned od rána

Pusťte si televizi nebo rádio a začněte ráno se svou oblíbenou písničkou. Uvidíte, že vrtění zadečkem u zrcadla při čištění zubů vám navodí hnedle jinou atmosféru. Nebo se skutálejte z postele a protáhněte všechny své končetiny, udělejte si pár úklonů a záklonů a vzhůru budete raz dva.

 

Pořiďte si chytrý budík

Takový, který se vypne pouze když s ním párkrát zacvičíte rukou. Takový, který se skutálí z nočního stolku a bude pobíhat po pokoji než ho vypnete. Nebo takový, který si postavíte daleko od vaší postele a donutí vás tedy opravdu vstát a vypnout ho. Našli jsme vám malou foto motivaci, jaký stylový budík si můžete pořídit. Mobilní telefony jsou sice všeznalé, avšak takový retro budík, nebo nějaký super moderní design určitě žádné ložnici neuškodí…