Proutníka pod pantoflem uvidíte v divadle

Nudný ženich…? Fernando (Marek Holý) je neodolatelný svůdník, který to s ženami opravdu umí. Problém nastane, když se rozhodne oženit se s půvabnou a bohatou dívkou. Té se zdá ženich, kterého jí matinka vnucuje, poněkud usedlý a nudný. Netuší totiž nic o Fernandových mi


Proutníka pod pantoflem uvidíte v divadleNudný ženich…?

Fernando (Marek Holý) je neodolatelný svůdník, který to s ženami opravdu umí. Problém nastane, když se rozhodne oženit se s půvabnou a bohatou dívkou. Té se zdá ženich, kterého jí matinka vnucuje, poněkud usedlý a nudný. Netuší totiž nic o Fernandových milenkách, mezi které patří i populární šantánová zpěvačka Lucetta (Tereza Bebarová)… A právě před poněkud hysterickou umělkyní musí Fernando svoji svatbu utajit, jenže jako na potvoru se události vyvíjejí jinak, než by si proutník přál… Nastává pořádný zmatek, ke kterému přispějí i Fernandovi kamarádi i sokové. A jak nakonec proutník skončí prozrazuje název divadelní hry Proutník pod pantoflem, kterou na svých prknech od září uvádí pražské Divadlo na Fidlovačce.

Čtěte také: Slavné maminky vyrazily na nákupy

 

 

Co všechno uvidíte?Proutníka pod pantoflem uvidíte v divadle

Představení má několik momentů, díky kterým se diváci opravdu odbourají. V podstatě kdykoli se na scéně objeví věčně se divící popleta pan Bouzén – čti buzén (Václav Svoboda) či zmatený šišlající a prskající kníže (Dan Rous). A také anglická, stoická vychovatelka (v podání Lilian Malkiny), která překvapí svým hudebním talentem. Lekce v šermování si díky téhle hře nejspíš zaplatil herec Petr Rychlý, který ve slušivé uniformě štráduje po jevišti jako španělský generál Irrigua. Největší ovace pak sklízí Lucetta (Tereza Bebarová), jež pobíhá po jevišti celou dobu v negližé a stihne při tom zpívat operní árie, tančit jako správná baletka i se „pomilovat“. A všechno to zrežíroval a dal dohromady ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Více informací a program divadla najdete na www.fidlovacka.cz

Text: Ivavo, foto: Roman Černý