Kůže jako vyžehlená

Pokožka je dokonalý štít chránící lidský organismus před, horkem, chladem a řadou dalších nežádoucích vlivů okolí. Vydrží toho opravdu hodně, ale potřebuje také odpovídající péči, jinak ochabuje a stává se povislou. Kde vězí problém? Ztráta pružnosti kůže je p


Pokožka je dokonalý štít chránící lidský organismus před, horkem, chladem a řadou dalších nežádoucích vlivů okolí.Kůže jako vyžehlená Vydrží toho opravdu hodně, ale potřebuje také odpovídající péči, jinak ochabuje a stává se povislou.

Kde vězí problém?

Ztráta pružnosti kůže je přirozeným projevem stárnutí, kdy se kůže uvolňuje, skládá do záhybů a vrásek. To je fakt, s nímž se dá s větší či menší mírou úspěchu bojovat například chirurgicky, takzvaným vypnutím kůže. To však ponechme pro dnes stranou. Vždyť není potřeba hned řezat a podstupovat rekonvalescenci. Navíc operovat bez jizev také zrovna moc dobře nejde.

Čtěte také: Dary moře, bez kterých se dokonalá žena neobejde

Kůže jako vyžehlenáTakzvaně vytažená kůže však dělá často potíže již v mladším věku. Příčinou je obvykle předchozí výraznější redukce váhy. Příjemný pocit ze sundaných kil tak kazí vytažená kůže na inkriminovaných partiích. Není však třeba zoufat. S tímto nepříjemným problémem lze poměrně úspěšně zápolit.

Péče o pleť jak na to?

Vaše pokožka se vám za péči odvděčí. Obzvláště jí prospívá každodenní masáž. Na trhu jsou navíc dostupné přípravky podporující pevnost pokožky. Některé zeštíhlující gely dokonce údajně podporují štěpení tuků v pokožce a tak brání jejich ukládání. Hlavní je však postup, jakým určitý přípravek na konkrétní tělesné partie aplikujete. Pokud krém jen nanesete, není to úplně ono. Pro co nejlepší výsledek je optimální, použijete-li speciální kartáč, kterým krouživým pohybem asi dvě minuty krém na daném místě roztíráte. Tak se zároveň kůže prokrví, odstraníte tak rovněž zrohovatělé vrstvy. Kůže přijme látky, které napomáhají její pružnosti a vláčnosti.

Kůže jako vyžehlená

Čtěte také: Olivový olej pro krásu i pro zdraví

No a aby nezůstalo jen při masáži, nezapomeňte na osvědčené koupele v teplé vodě s přidáním mořské soli. Takto strávená půlhodinka zhruba jednou za týden prospěje nejen pokožce, ale je i výborným relaxem.

Text:(miž)