Dary moře, bez kterých se dokonalá žena neobejde

Dary moře, bez kterých se dokonalá žena neobejde

A to je rozhodně dobře… Právě díky exportnímu přílivu bezpočtu produktů a surovin, majících původ na mořském dně můžeme i my, vnitrozemní obyvatelky čerpat z darů, jež moře skýtá. A že jich není málo… 


Jde o převážně Mrtvé moře, které je zdrojem cenných minerálů a jiných vzácných látek a prvků, jež prospívají lidskému zdraví a ženské kráse…  Tento kus blahodárné vodní plochy je nejníže položeným místem na Zemi. Leží v údolí Jordánu až 394 metrů pod hladinou moře. A proč vlastně „mrtvé“? V důsledku vypařování vody během milionů let se koncentrace solí a minerálů ve vodě natolik zvýšila, že v ní nepřežila žádná forma života.

Bahno

Léčivé vlastnosti soli a černého bahna z Mrtvého moře znali lidé už před více než dvěma tisíci lety. Od té doby se využívají při léčbě různých onemocnění. Kosmetický průmysl nezůstal pozadu, a také nabízí množství zkrášlujících přípravků. Jde o přípravky, které se starají o krásu a zdraví pokožky těla, obličeje i o krásu vlasů. Můžeme být tedy nejen zdravé, ale i krásné.

Bahno z Mrtvého moře obsahuje kromě výše uvedených solí draslíku, hořčíku, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků, i síru, křemík a hliník. Přítomnost těchto látek zajišťuje regeneraci buněk. Má antialergický, protizánětlivý a zvláčňující účinek. Bahno z Mrtvého moře zmírňuje také svědění kůže a má na ni výrazné antirevmatické účinky. Celkově působí relaxačně a regeneračně.

Pleťové masky

Maska z Mrtvého moře obsahuje především černé bahno. Svými obsahovými látkami zasahuje do metabolizmu buněk, čímž podporuje regeneraci, výživu, vzhled, pružnost a vláčnost pokožky.

 

Krémy

Noční krémy s minerály z Mrtvého moře jsou určeny pro regeneraci suché, citlivé a normální pleti. Denní krémy s minerály z Mrtvého moře zajišťují maximální hydratační účinky, regenerují pokožku a zlepšují látkovou výměnu v buňkách pleti.

Sůl

Sůl z Mrtvého moře obsahuje velké množství draslíku, hořčíku, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Podporuje látkovou výměnu buněk a obnovuje jejich přirozenou funkci. Má blahodárné účinky při léčbě kožních onemocnění (kožní ekzémy, akné, eliminuje lupénku - psoriázu). Sůl svým složením působí mimořádně relaxačně na svaly, odstraňuje bolesti kloubů a nohou.

 

Pleťová voda

Hydratační pleťová voda, která obsahuje soli a minerální látky z Mrtvého moře, udržuje vlhkost pokožky tak, že zůstává hladká, svěží a napnutá.

 

Vlasová kosmetika

Šampony s výtažky soli z Mrtvého moře regenerují, posilují vlasy a zvyšují jejich lesk.

 

 

 

 

Text: Ela Procházková