Podzimní přípravy s pokrývkou hlavy aneb mějte pod čepicí…

Správný výběr čepice Čepice a pokrývky hlavy vůbec jsou prazvláštním kusem oděvu. Jsou ženy, které si mohou dát na hlavu jakkoliv nemožného kulicha a vypadají v něm přinejmenším roztomile a naopak se najdou i ženy, které vypadají jako členky amatérského divadelního soub


Správný výběr čepice

Čepice a pokrývky hlavy vůbec jsou prazvláštním kusem oděvu. Jsou ženy, které si mohou dát na hlavu jakkoliv nemožného kulicha a vypadají v něm přinejmenším roztomile a naopak se najdou i ženy, které vypadají jako členky amatérského divadelního souboru, jež se při „béčkovém“ představení snaží v laciném kostýmu zahrát spermii:-) i tehdy, vystřídají-li na své hlavě miliony modelů čapek.

Při výběru čepice, která by měla lichotit vaší image, je dobré zohlednit:

a) Typ vlasů

b) Tvar obličeje

Podzimní přípravy s pokrývkou hlavy aneb mějte pod čepicí…

Čapka podle vlasů

Opravdu vyhráno mají ženy s vlnitými vlasy. To určitě přitáhne pohledy mnoha mužů. Bujné kadeře, divoce se vlnící od spánků, místa, kde končí lem čepice, který svírá hřívu na vrchu hlavy vypadají zkrátka maximálně romanticky a roztomile. Zato culíky patří maximálně pod letní kšiltovky, které by v zimě měly být tabu, i když tomu tak není. Ušatka, nebo klasická beranice s ochrannými nášivkami na uši zase velmi sluší majitelkám s delšími, rovnými vlasy. V případě krátkých sestřihů je to těžší. Nejvíce se osvědčila klasická čapka tvaru obrácené misky. Ideální je, když vám zakrývá část obočí. Ovšem zde je lepší skutečně vyzkoušet co nejvíce modelů, jelikož krátké vlasy mohou mít skutečně mnoho podob.

Čapka podle tvaru obličeje

Zde je to tak trochu podobné, jako se střihem vlasů či účesem. Ženy s kulatým obličejem by se měly vyvarovat čapek, které obepínají hlavu, a jejich koncový lem sahá pod ušní lalůčky. Raději zvolte beranici nebo větší ušatku, například hranatého tvaru, která vám obličej trochu protáhne. Štíhlé obličejíky to mají snadné, mohou si nasadit cokoliv. K hranatému obličeji se naopak od kulatého absolutně nehodí ušatky a čepice s prodlouženými boky, coby ochrannými „plácačkami“ na uši. Jejich obličejové linie by tak kompletním ohraničením čepicí dostaly ještě geometričtější vzhled….

Podzimní přípravy s pokrývkou hlavy aneb mějte pod čepicí…


Jaké modely hledat?

Pletené kousky jsou vždycky in, proto se klidně chopte jehlic a trendy čepici si upleťte přesně podle svých představ. Může být jednobarevná nebo hned v několika barvách. Hodí se spíše ke sportovnímu stylu oblečení. Zabodujete i modely převzatými z pánské módy: bekovka nebo černý či tvídový klobouk v pánském stylu. Bekovku si oblíbila nejedna celebrita od herečky Cameron Diaz až po Paris Hilton a na výsluní už se hřeje delší dobu. Ovšem jestli již od dětství nemáte rády pocit čepice na hlavě, ale na druhou stranu nechcete, aby vám umrzly uši, tak si pořiďte klapky na uši. Jsou, tak jako i minulý rok, opět v módě. Madonna objevila například i krásu baretů. Vás by při hledání mohl takový baretek také zajímat. Například krémová, vínová nebo zelená verze by mohla být právě tou vaší (záleží na barvě vašich vlasů). A na co nesmíte zapomenout? Důležitá věc - detaily. Takový malý knoflíček nebo mašlička na straně čepice dělá z jinak obyčejného kousku extra model. Novinkou jsou i barety, a pak hlavně ty černé, které letos vládly snad každé módní přehlídce.

Čtěte také: Co je unitrendové oblečení a proč ho musíte mít?

Jak to sladit?

Čepici vždy vybírejte buďto k šále a rukavicím, nebo přímo k nějakému svršku (kabát, bunda, svetr, sako). Nosíte-li šedý nebo černý kabát, vyvarujte se tmavým barvám čepice, abyste nepůsobila moc ponuře. Raději zvolte veselejší barvu, ke které si pořiďte třeba šálu či rukavice ve stejné barevné kombinaci nebo naopak kontrastní variantě. Letošní zima si žádá červenou barvu, která vypadá skvěle jak k černým či šedým tónům, tak i k těm hnědým. V takovém červeném baretu vás zajisté nikdo nepřehlédne a každý hned bude vědět, že se potkal se sexy a sebevědomou a zkrátka dokonalou ženou.

Text: Ela Procházková