Tanec a cvičení v jednom? Zapomeňte na zumbu!

Tanec a cvičení v jednom? Zapomeňte na zumbu!

Propadla jste zumbě? I když toto cvičení ještě pořád plní sály, za chvíli tomu může být jinak. Ve cvičení se totiž trendy střídají snad ještě rychleji, než v módě a líčení. Na jaké cvičení byste si měla zajít, abyste zůstala in?aaaa Štíhlá postava je snem mnoha žen. A neustále se snažíme hledat způsoby, jak ideální postavy dosáhnout co nejrychleji a s co možná nejmenší námahou. Jedním z mála cvičení, které ženy přímo nadchlo, byla zumba. Styl, který kombinuje posilování s tancem. Takováto kombinace je ideální, jak na spalování tuků, tak pro formování postavy. Ale stejně tak, jako se mění trendy v módě, mění se i trendy cvičení. Jaký pohyb zaplní tělocvičny letos?

StirFit

Základem cvičení StirFit je základní krok z brazilského bojového umění Capoiera zvaný Ginga. Ta se pak spojuje s funkčním tréninkem. Pracuje se pouze s váhou vlastního těla a nepotřebujete žádné pomůcky. StarFit se cvičí na boso. Jeho hlavním cílem je spíše zlepšení fyzické kondice a vytrvalosti, než spalování kalorií.

Welldance

Welldance je spojení fitness a tance, které má kořeny v Itálii. Welldance je ideální pro úplné amatéry a taneční začátečníky. Tento styl cvičení kombinuje opakující se série jednoduchých tanečních prvků a koordinačních cviků. Postupně s přibývajícími lekcemi se zvyšuje zátěž i obtížnost cvičení. Nezáleží na tom, jestli jste mladá slečna, paní středního věku nebo seniorka, welldance je vhodný pro ženy každého věku!

Africký tanec

Pokud vám jde jen o radost z pohybu a nechcete se svazovat přesnými tanečními kroky a postupy, zvolte Africký tanec. Choreografie jsou jednoduché, zaměřené na uvolnění a zpevnění vašeho těla. Nepotřebujete žádné pomůcky a tančit můžete na boso. To vše doprovází uklidňující hra na africké bubny.

Macumba

Macumba je podobná zumbě, kombinuje tanec a fitness. Jejím základem jsou latinskoamerické tance, zejména reggeaton a salsa. Specifickou formou macumby je macumba splash, která se cviří ve vodě. Pokud jste měla ráda zumbu, macumbu budete milovat!

Country Fitness

Netradičním spojením je aerobik a country tanec. A navíc s kloboukem na hlavě! Pokud čekáte, že se Country Fitness zrodil v Texasu, jste na velkém omylu. Zrodil se totiž v Itálii. Country fitness kombinuje jednoduché prvky z country tanců a posilovací cviky z aerobiku. Střídá se pomalé a rychlé tempo a postupně se zvyšuje zátěž. Cvičení tak napomáhá lepším funkcím kardiovaskulárního systému a navíc při něm spalujete obrovské množství energie.   A co vy? Dáváte přednost tradičnímu aerobiku či posilovně, nebo ráda vyzkoušíte něco neotřelého a zajímavého?