Snídejte zdravě

Všeho s mírou Rozhodně byste se však neměli přejíst natolik, aby vám bylo těžko. Rovněž tak ne každé jídlo je po ránu vhodné. Snídaně by tedy v první řadě měla být přiměřená a vyvážená. Pokud jde o množství konzumovaných potravin, měli byste ho přizpůsobit dopor


Všeho s mírouSnídejte zdravě

Rozhodně byste se však neměli přejíst natolik, aby vám bylo těžko. Rovněž tak ne každé jídlo je po ránu vhodné. Snídaně by tedy v první řadě měla být přiměřená a vyvážená. Pokud jde o množství konzumovaných potravin, měli byste ho přizpůsobit doporučení, že snídaně by měla pokrýt asi jednu pětinu až jednu čtvrtinu z celkového denního energetického příjmu.

Čtěte také: Čaj s medem vám zvedne náladu a dobije energii

Co by se tedy mělo objevit na vašem raním stole? Samozřejmě chutě jsou individuální, ale jogurt, ovoce či celozrnné pečivo představují volbu, kterou nelze nic zkazit. Optimální je, když snídaně obsahuje také vlákninu.celozrnnému pečivu, které můžete pomazat například rostlinným tukem, se výborně hodí méně tučné druhy sýra a není důvod zatracovat přiměřené množství šunky. Pozor však na tučné uzeniny a příliš tučné mléčné produkty. Za vhodný nápoj ke snídani lze označit například ovocný čaj.

Čtěte také: Svačina pro děti? Žádný problém!

Snídejte zdravěCo tělo potřebuje?

Bílkoviny představují stavební složku všech tkání a jsou potřebné i pro tvorbu protilátek, proto byste je měli svému organismu v odpovídající míře dopřávat. Při snídani k tomu máte vynikající možnost, neboť jsou obsaženy ve vejcích, v mléce, sýrech a dalších mléčných výrobcích. O přísun vitamínů a minerálních látek se postará konzumace ovoce a zeleniny, nejlépe čerstvé. Zde navíc najdete i potřebnou vlákninu. Snídani neodbývejte, neboť je prvním jídlem po nočním hladovění, které je nejdelší částí dne bez jídla. Jejím úkolem je dodat tělu energii, abyste se dopoledne necítili unaveni. Snídejte v klidu, beze spěchu, ocení to nejen váš žaludek, ale i váš pocit dobré nálady, který získáte na začátku dne.

Text: (miž)