Máte plodné dny? Pak vaše hormony poznají, kdo je gay.

Hormony nám radí, jak nejlépe otěhotnět Ve svých plodných dnech, tedy v době ovulace, snáze poznáte, který muž je heterosexuál a který homosexuál. Alespoň to vyplývá ze studie amerických vědců, kterou otiskl časopis Psychological Science. Celý výzkum probíhal tak, že čty


Hormony nám radí, jak nejlépe otěhotnět

Ve svých plodných dnech, tedy v době ovulace, snáze poznáte, který muž je heterosexuál a který homosexuál. Alespoň to vyplývá ze studie amerických vědců, kterou otiskl časopis Psychological Science.

Máte plodné dny? Pak vaše hormony poznají, kdo je gay.Celý výzkum probíhal tak, že čtyřicet dobrovolnic mělo za úkol prohlédnout si fotografie osmdesáti mužů – polovina z nich byli gayové. Pak ženy odhadovaly jejich sexuální orientaci. Čím blíže byly ženy datu své ovulace, tím přesněji odhadovaly, který muž je na ženy a který na muže. Kontrolní úkol spočíval v tom, že ženy rozlišovaly na fotografiích heterosexuálky od lesbiček. Tady však termín ovulace neměl na úspěšnost odhadu žádný vliv.

Čtěte také: Kojení není prevence před otěhotněním

 

Chceme mít zdravé dítě

Podle všeho ženy dokáží intuitivně poznat, který muž by byl vhodným otcem jejich dítěte. A to nejen podle hladiny svých hormonů, ale i díky čichu odhalí geneticky odlišného sexuálního partnera. Všichni lidé ale i jiní živočichové vylučují pot, který je pro ně charakteristický a který nelze překrýt ani mytím a parfémy ani jídlem. Pokusy ukázaly, že muži a ženy, kteří mají podobný pach (daný molekulárním kódem svých buněk), se nepřitahují. Naopak jedinci, kteří voní rozdílně, nacházejí v sobě navzájem zalíbení. Znamená to, že jejich dítě, mix rozdílných genů, je méně ohroženo možností genetických poruch.

Problémem ale může být, pokud začnete používat antikoncepci. Ta totiž vypíná tuto čichovou komunikaci z vaší strany. Máte plodné dny? Pak vaše hormony poznají, kdo je gay.Podle jednoho průzkumu dokonce ženy, které braly antikoncepci, začaly vyhledávat geneticky shodné partnery. Naopak pokud jste antikoncepci užívala od začátku vztahu se svým partnerem nebo dokonce ještě před tím, než jste ho poznala, a pak ji vysadíte, může se stát, že vám přestane vonět.

Text: mž

Soutěžte s Dokonalou ženou o super ceny!