Potraviny podporující hubnutí. Známe je!

Potraviny podporující hubnutí. Známe je!

Krásná a štíhlá postava nemusí nutně znamenat hladovění. Stačí jen do vašeho jídelníčku zahrnout ty správné potraviny. Jaké potraviny si připsat na jídelníček, aby šla ručička váhy dolů? lean-into-2016 Hubnutí bez diety? Ne, není to sen! Je známo, že některé potraviny umí nastartovat spalování tuků. Tělo pak tuky přestane ukládat a apetit udržíte na uzdě. Díky tomu shodíte kila, aniž byste se musela trápit nějakou dietou. Jaké potraviny by ve vašem jídelníčku neměly chybět?

Skořice

Přidáním špetky skořice snížíte svou hladinu cukru v krvi a tím potlačíte svoje chutě. Navíc se zpomalí tempo uvolňování inzulinu po jídle a tím se méně glukózy ukládá do tukových zásob.

Vajíčka

Vaječná snídaně pomáhá spalovat mnohem více tuků, než třeba toasty nebo sladké pečivo. A zapomeňte na mýty, že zdravý je pouze bílek. Není tomu tak, bez výčitek svědomí můžete sníst klidně celé vejce!

Grep

Skvělým spalovačem tuků je grapefruit. Vitamin C, který obsahuje, napomáhá ke správné funkci metabolismu a podporuje spalování tuků. Snězte půlku grepu k snídani, nebo 30 minut před každým jídlem a nastartujete hubnutí.

Zelený čaj

Dalším urychlovačem metabolismu je zelený čaj. Musí však být kvalitní. Aby se vaše trávící procesy nastartovaly, pijte čaj ještě horký během jídla a po něm. Pokud potřebujete čaj dochutit, zapomeňte na cukr! Sáhněte po citronu či zázvoru, nebo medu či skořici.

Bobule

Bobulovité ovoce, zejména pak borůvky, jsou bohaté na vlákninu, antioxidanty a vitamin C. Navíc obsahují jen minimum kalorií a sníst jich můžete opravdu hodně. Smíchejte je s jogurtem nebo ovesnými vločkami a máte rychlou a zdravou snídaní i svačinku.

Mandle

Ořechy jsou neustálým předmětem sporů, zda jsou zdravé nebo ne. Mandle jsou ale v pořádku. Obsahují bílkoviny a vlákninu a dobře zasytí. Samozřejmě nemůžete zhltnout dva pytlíky mandlí u filmu, ale když je přimícháte do ranních vloček či ovesné kaše, nic nezkazíte. Mandle totiž obsahují tuky, které snižují chuť na sladké i na jídlo obecně.

Chilli

Kapsaicin obsažený v chilli papričkách potlačuje chuť k jídlu. Chilli má navíc termoregulační účinky, v létě ochladí a v zimě zahřeje. Podobně příznivý je také pepř. Takže se nebojte pořádně si to okořenit!

Káva

Slýcháme, že káva je škodlivá. Ano i ne, záleží, jak ji pijete. Černá káva bez mléka a cukru v dávce maximálně dvou šálků denně je v pořádku. Káva vás nakopne, ale musíte po ní být fyzicky aktivní. Pak funguje jako spalovač.

Quinoa

Quinoa neboli merlík chilský je skutečně magická potravina. Má vysoký podíl vlákniny a bílkovin a nízký glykemický index. Obsahuje také mnoho minerálních látek a makroživin.

Tak co, zařadíte nějakou z těchto potravin do jídelníčku nebo už je tam máte? A pomáhají?