Jak zastavit vypadávání vlasů?

Jak zastavit vypadávání vlasů?


Kdy vlasy nejvíce vypadávají?

Přirozené vypadávání nijak neohrožuje hustotu vaší hřívy. Pokud shledáte, že ztrácíte vlasů víc, pak se zamyslete, jakou to může mít příčinu. Nejvíce vlasů vypadává na přelomu srpna a září, protože vlasy jsou oslabené po létě. Vedle fénování a žehlení, které způsobuje lámání vlasů a dokonce i vypadávání, ohrožuje vlasy i nesprávné zacházení: od barvení, přes časté stahování vlasů do culíku a rychlé pročesávání kartáčem, až po nepravidelné zastřihování konečků.

Když k tomu přičtete následky léta, zvýšenou činnost hormonů na podzim, nedostatek hořčíku zinku a křemíku
a stres, nemůžete se divit, že jsou vaše oslabené. Narušený vlas pak ztratí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadne. A tak není divu, že na zemi, v umyvadle, ve sprše a v horším případě i na ramenech a na zádech nacházíte spoustu mrtvých vlasových vláken.

 

Pět tipů na vypadávající vlasy

1. Umývejte vlasy opatrně
Jemný šampon vetřete do dlaně rukou a rovnoměrně rozetřete, napěňte, masírujte, opláchněte a opakujte
s polovičním množstvím šamponu. Mokré vlasy jsou nejcitlivější, nejsnáze se lámou a poškozují. Po umytí si nejdříve jemně rukama vyždímejte přebytečnou vodu a pak zabalte hlavu ručníkem.

2. Sušte vlasy šetrně
Při fénování zkuste napřímit vlasy u kořínků (dlouhé nejprve jemně prosušte vlažným vzduchem v konečcích, učešte a poté fénujte proti směru růstu. Kratší vlasy fénujte pomalu po tvaru účesu).

3. Zkuste vyloučit nebo odložit nešetrné úpravy vlasů
Vlasy netupírujte, aby se zbytečně nelámaly. Trpíte-li plihnutím vlasů, vynechejte těžké vlasové masky, hutné balzámy a při stylingu tužidla i laky.

4. Vlasy stimulujte nanočásticemi
Dodejte vyživující a posilující látky svým vlasům prostřednictvím unikátních nanokapslí, které tvoří základ fytobiologického séra pro ženy. Regenerační, hloubkově působící technologie nanokapslí dodá jemným, oslabeným nebo zplihlým vlasům sílu a výrazně omezí jejich vypadávání. Sérum spojuje účinek tradičních rostlinných výtažků s nejnovějšími biotechnologickými látkami, které pronikají přímo k vlasovému základu. Sérum se nanáší na suchou pokožku hlavy a jemně se vmasíruje pomocí konečků prstů. Během několika týdnů dojde ke stimulaci růstu vlasů přímo u kořínků, zvýšení jejich odolnosti a výraznému omezení vypadávání vlasů.

5. Nezapomeňte, že krása a zdraví vlasů vycházejí zevnitř
Pro růst vlasů je nejdůležitější dodávání vitamínů a dalších výživných látek do těla. Potraviny dodávají veškeré potřebné vitaminy a pokud nesprávně omezíte jejich přísun, pak se to odrazí právě na kvalitě a hustotě vlasů. Eliminujte kouření, kofein a šumivé nápoje - vaše vlasy budou silnější a krásnější.

 

TIP REDAKCE:

GENESIS BAIN NUTRI-FORTIFIANTPOSILUJÍCÍ ŠAMPONOVÁ LÁZEŇ PROTI PADÁNÍ VLASŮ

Posilující šamponová lázeň proti padání vlasů pro suché oslabené vlasy se sklonem k padání vlivem lámání. Šetrně myje, vyživuje a posiluje vlasové vlákno a snižuje tak riziko padání vlasů vlivem lámání.

Toto bohaté složení vytváří vydatnou pěnu, která odstraňuje nečistoty a nadměrnou mastnotu a zároveň přináší intenzivní výživu suchým vlasům. Její šetrný čisticí účinek zklidňuje a hydratuje vlasy od kořínků po konečky a zanechává pocit lehkosti.

Složení je obohacené o účinnou kombinaci nativních buněk z protěže a kořene zázvoru, posiluje vlasové vlákno pro větší odolnost a snížení rizika padání vlasů. Vlasy jsou připravené na péči, vyživené, posílené a na pohled plnější.

Více na Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant 250 ml (klier.cz).

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: DD