Jak zastavit vypadávání vlasů

Kdy vlasy nejvíce vypadávají? Přirozené vypadávání nijak neohrožuje hustotu vaší hřívy. Pokud shledáte, že ztrácíte vlasů víc, pak se zamyslete, jakou to může mít příčinu. Nejvíce vlasů vypadává na přelomu srpna a září, protože vlasy jsou oslabené po létě. Vedle


Kdy vlasy nejvíce vypadávají?

Přirozené vypadávání nijak neohrožuje hustotu vaší hřívy. Pokud shledáte, že ztrácíte vlasů víc, pak se zamyslete, jakou to může mít příčinu. Nejvíce vlasů vypadává na přelomu srpna a září, protože vlasy jsou oslabené po létě. Vedle fénování a žehlení, které způsobuje lámání vlasů a dokonce i vypadávání, ohrožuje vlasy i nesprávné zacházení: od barvení, přes časté stahování vlasů do culíku a rychlé pročesávání kartáčem, až po nepravidelné zastřihování konečků. Když k tomu přičtete následky léta, zvýšenou činnost hormonů na podzim, nedostatek hořčíku zinku a křemíku a stres, nemůžete se divit, že jsou vaše oslabené. Narušený vlas pak ztratí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadne. A tak není divu, že na zemi, v umyvadle, ve sprše a v horším případě i na ramenech a na zádech nacházíte spoustu mrtvých vlasových vláken.

Čtěte také: Rady a tipy jak na zářivě lesklé vlasy

Pět tipů na vypadávající vlasy

1. Umývejte vlasy opatrněJak zastavit vypadávání vlasů

Jemný šampon vetřete do dlaně rukou a rovnoměrně rozetřete, napěňte, masírujte, opláchněte a opakujte s polovičním množstvím šamponu. Mokré vlasy jsou nejcitlivější, nejsnáze se lámou a poškozují. Po umytí si nejdříve jemně rukama vyždímejte přebytečnou vodu a pak zabalte hlavu ručníkem.

2. Sušte vlasy šetrně

Jak zastavit vypadávání vlasůPři fénování zkuste napřímit vlasy u kořínků (dlouhé nejprve jemně prosušte vlažným vzduchem v konečcích, učešte a poté fénujte proti směru růstu. Kratší vlasy fénujte pomalu po tvaru účesu).

3. Zkuste vyloučit nebo odložit nešetrné úpravy vlasů

Vlasy netupírujte, aby se zbytečně nelámaly. Trpíte-li plihnutím vlasů, vynechejte těžké vlasové masky, hutné balzámy a při stylingu tužidla i laky.

Mrkněte na: Vyhlaste válku poničeným vlasům!

4. Vlasy stimulujte nanočásticemi

Dodejte vyživující a posilující látky svým vlasům prostřednictvím unikátních nanokapslí, které tvoří základ fytobiologického séra pro ženy. Regenerační, hloubkově působící technologie nanokapslí dodá jemným, oslabeným nebo zplihlým vlasům sílu a výrazně omezí jejich vypadávání. Sérum spojuje účinek tradičních rostlinných výtažků s nejnovějšími biotechnologickými látkami, které pronikají přímo k vlasovému základu. Sérum se nanáší na suchou pokožku hlavy a jemně se vmasíruje pomocí konečků prstů. Během několika týdnů dojde ke stimulaci růstu vlasů přímo u kořínků, zvýšení jejich odolnosti a výraznému omezení vypadávání vlasů.

 

5. Nezapomeňte, že krása a zdraví vlasů vycházejí zevnitřJak zastavit vypadávání vlasů

Vyvážená strava, správný pitný režim a dostatek pohybu našemu organismu svědčí. Zdraví se pak jistě projeví i na vlasech. Pro růst vlasů je nejdůležitější dodávání vitamínů a dalších výživných látek do těla. Potraviny dodávají veškeré potřebné vitaminy a pokud nesprávně omezíte jejich přísun, pak se to odrazí právě na kvalitě a hustotě vlasů. Eliminujte kouření, kofein a šumivé nápoje - vaše vlasy budou silnější a krásnější.

 

Text: DD