Mnichov, město kterým pivo a řeka Isar protéká.

Mnichov pulsující metropole Rozhodnete-li se Mnichov navštívit i vy, ať už v říjnu nebo v jiném měsíci, připravte se na pulsující evropskou metropoli se dvěma tvářemi, historickou a moderní. S tou historickou se můžete seznámit při prohlídce městského centra, které sice dí


Mnichov pulsující metropole

Rozhodnete-li se Mnichov navštívit i vy, ať už v říjnu nebo v jiném měsíci, připravte se na pulsující evropskou metropoli se dvěma tvářemi, historickou a moderní. S tou historickou se můžete seznámit při prohlídce městského centra, které sice díky bombardování za 2. světové války utrpělo na své kráse, ale i přesto by například Novoměstská radnice s orlojem nebo kostel Frauenkirche neměly ujít vaší pozornosti.

Mnichov, město kterým pivo a řeka Isar protéká.Moderní tvář Mnichova pak můžete poznat při procházce Olympijským parkem, který hostil v roce 1972 sportovní událost roku nebo zhlédnutím některého z mrakodrapů, zřejmě nejznámějším a nejnavštěvovanějším je blízké sídlo automobilky BMW s fascinujícími výstavními prostory - BMW Welt.

Mrkněte na: Vyrazte na podzim do teplých krajin

Nakupování


Pokud jste příznivci trhového nakupování, rozhodně neopomeňte navštívit každodenně konaný farmářský trh, Viktualienmarkt s téměř dvousetletou historií, a využijte příležitosti ochutnat čerstvé regionální produkty.
Z netradičních zážitků, které vám Mnichov nabízí, si pak třeba můžete vyzkoušet i surfování na řece Eisbach v Anglické zahradě v samém srdci města.

Mnichov, město kterým pivo a řeka Isar protéká.

Čtěte také: Místo Alp Tatry. 7 tipů na prima dovolenou

Text: sn