Zhubněte díky extrémně jednoduché banánové dietě!

Zhubněte díky extrémně jednoduché banánové dietě!

Ke snídani konzumujete pravidelně banány a pijete čistou vodu bez bublinek (nechlazenou). To, co jíte po zbytek celého dne, na tom už prý tolik nezáleží – stačí jen dodržovat ranní banánovo-vodový rituál. Říkáte si, že to není možné? Ale ano. Banány upravují a zlep


Ke snídani konzumujete pravidelně banány a pijete čistou vodu bez bublinek (nechlazenou). To, co jíte po zbytek celého dne, na tom už prý tolik nezáleží – stačí jen dodržovat ranní banánovo-vodový rituál. Říkáte si, že to není možné? Ale ano.

banánová 111775935

Banány upravují a zlepšují zažívání a zároveň zrychlují metabolismus. Jednou z dalších možností, proč konzumace banánů pomáhá při snižování hmotnosti, je to, že obsahují vysoký a významný podíl škrobu, což vlastně podporuje pocit nasycenosti a plnosti. Jaká jsou pravidla?

Stravovací pravidla

Snídaně – libovolný počet banánů a půl litru nechlazené vody Svačiny a oběd – cokoliv, ale jen v takové míře, abyste se cítili nasyceni pouze z 80 %. Večeře – cokoliv, ale maximálně do 20:00 a bez dezertů! Budete-li mít Zhubněte díky extrémně jednoduché banánové dietě!chuť na sladké, po večeři je povoleno maximálně ovoce. Mléčné výrobky a alkohol - zakázáno Nápoje – k jakémukoliv jídlu je povoleno pít pouze nechlazenou vodu bez bublinek.

Denní režim

Při  banánové dietě je důležité, chodit každý den “na kutě” před půlnocí. Logickým odůvodněním tohoto tvrzení je to, že mezi nedostatkem spánku a obezitou existuje reálná souvislost.  Co se cvičení týká, tak lidé, dodržující banánovou dietu nemusí nutně cvičit ani posilovat. Jen pokud sami chtějí… Jak to může fungovat? Banány jsou velmi výživné ovoce, které je bohaté nejen na vlákninu, ale i na vitamin B6, vitamin C a v neposlední řadě i na draslík. Pravidelné a dostatečné snídaně urychlují metabolismus a redukují potřebu přejídat se později. Absence kofeinu v organismu hned po ránu vede k vyrovnanějšímu obsahu cukru v krvi. Banánová dieta je tak “tolerantní” a nijak drastická, takže ji může vyzkoušet úplně každý. Třeba shodíte kilo…dvě a nebo vás možná překvapí, jak intenzivně tento jednoduchý recept na štíhlou linii formuje i vaši postavu. Každopádně nemáte co ztratit a když to vydržíte alespoň měsíc, výsledky by měly být již patrné… Text: Ela Procházková