Okouzlete svými nehty! Máme pár tipů, jak na to!

Okouzlete svými nehty! Máme pár tipů, jak na to!

Trendem posledních let jsou přirozené nehty. Pryč jsou doby, kdy se nosily drápy všech délek a tvarů s různými kamínky a barvami. Co ale dělat, když vám nenalakované nehty či francouzská manikůra přijde jako nuda? Sázkou na jistotu je červená. I ta se ale časem omrzí. Jaké b


Trendem posledních let jsou přirozené nehty. Pryč jsou doby, kdy se nosily drápy všech délek a tvarů s různými kamínky a barvami. Co ale dělat, když vám nenalakované nehty či francouzská manikůra přijde jako nuda? Sázkou na jistotu je červená. I ta se ale časem omrzí. Jaké barvy tedy zvolit, abyste byla zajímavá při každé příležitosti?

nails

Syté barvy samozřejmě poutají pozornost, obzvlášť když jsou na nehtech. Často pak postačí jako jediný módní doplněk. S výjimkou červené je ale třeba dbát na to, kam s barevnými drápky chcete vyrazit! K čemu a jak tedy nosit výrazně nalakované nehty?

Lak v barvě vašich šatů, ano či ne?

Ve společnosti je neustále tak nějak zakotveno, že boty a kabelka by spolu měly ladit. To stejné se tvrdí o laku na nehty. Ten by měl být stejný či v podobném odstínu jako vaše oblečení. Zapomeňte! Ani u jednoho to neplatí! Boty nemusí být v odstínu kabelky a lak na nehty nemusí být v odstínu vašich šatů. Představte si, že byste si ke kanárkově žlutým šatům se zelenými kvítky ještě dala žluté nehty se zeleným zdobením. Pak by si o vás někdo mohl myslet, že jste žena od cirkusu. Když už volíte syté extravagantní barvy, sázkou na jistotu je bílé či černé tričko, které rázem přestane vypadat obyčejně a světlé džíny.

Co s čím společně ladí?

Jak tedy kombinovat lak s oblečením? Tmavě fialové oblečení skvěle doplní khaki lak na nehtech, oranžovou či žlutou zase doladí tmavě modrý lak. Pokud zvolíte růžový outfit, na nehty se hodí světle zelená nebo tyrkysová. Samozřejmě musíte také vždy mít na paměti místo, kam jdete. Pracovní pohovor nikdy neabsolvujte se zelenými nehty, i když na sobě budete mít obyčejný černý kostým. Pro tento případ raději volte tělové barvy, nebo odstíny šedé či hnědé. Pro experimentování s barvami se naopak hodí léto u bazénu či na pláži. V tomto případě se meze nekladou a žádnou barvou nešlápnete vedle.

Neplácejte páté přes deváté!

Zkuste si hrát s barvami, zkombinujte třeba dva odstíny jedné barvy. A pokud myslíte na zdobení, pak je tady taky pár pravidel! Prvním krokem je, že když už zvolíte sytou barvu laku, měla byste zapomenout na zdobení úplně. Kamínky či malůvky se hodí jen na jednobarevné nehty. A pokud opravdu zdobit chcete, neplácejte kamínky s malůvkami dohromady a myslete na jednoduchost! Ozdobte jedním kamínkem pouze jeden nehet, namalujte jen část nehtů, nebo vyzkoušejte decentní proužek. Vždy ale myslete na to, že ozdobené nehty jsou extravagantní a nehodí se vždy a ke všemu.

Vybírejte lak podle své kůže

Když chcete vsadit na barevné nehty, řiďte se odstínem vaší kůže. Lak, který vypadá dobře na vaší kamarádce, nemusí tak pěkně pasovat vám. Některé zkrátka sluší víc chladné odstíny, jiné zase ty teplejší.

A co vy? Po jaké barvě laku na nehty sáhnete nejčastěji? Nebo raději sázíte na přirozenost?