Fashion tip: Módní ikonou i v práci

Fádní a nudný mýtus Pro muže znamená pracovní (elegantní) oděv oblek tlumené barvy.  Pro ženy - kostým. Probuďte se z eufórie zastaralých módních pravidel a přísné „šedivé“ diktatury pracovního odívání! Je 21. století a možností jsou miliony...   Sexy ano, la


Fádní a nudný mýtus

Pro muže znamená pracovní (elegantní) oděv oblek tlumené barvy.  Pro ženy - kostým. Probuďte se z eufórie zastaralých módních pravidel a přísné „šedivé“ diktatury pracovního odívání! Je 21. století a možností jsou miliony...

Fashion tip: Módní ikonou i v práci

 

Sexy ano, lacině ne!

Pokud se v práci budete setkávat s klienty a diskutovat o smlouvách nebo prezentovat nějaké projekty či postupy, nezapomínejte, že nadměrná ,,nahota" je nepřípustná a laciná. Nevyvolává dojem profesionality ale naopak vzbudíte ve všech pocity, že jste „jednoduchá“ a nemáte vkus.


Zkuste raději projmuté sako (hledejte nápadité střihy, nabírané Fashion tip: Módní ikonou i v prácirukávky, stojací límečky, originální zapínání) se sukní (upnutá s rozparkem – do pasu či boková- maximálně nad kolena, nikdy mini), šaty (empírové, tylové, háčkované, úpletové, saténové, hedvábné – s jemnějšími a decentnějšími vzory) nebo kalhotami (sexy upnuté, trubky, s nižším sedem, tesilové, lněné, plátěné, široké, jemně do zvonu nebo capri). Pulovříkem nic nezkazíte nebo můžete celý outfit doplnit šátkem kolem krku s uzlem na straně.

S Dokonalou ženou vyhrávejte skvělé ceny!

 

Hrajte si s barvami

I když móda každou sezónu diktuje nové trendy barvy a jejich kombinace, některé barvy jsou na pracovišti považovány za elegantnější než ostatní. Proto pokud si nemůžete dovolit měnit garderobu každou sezónu, rozhodněte se pro oděvy příznivých barev, které až tak nepodléhají módním vrtochům. Sázkou na jistotu je celé spektrum modré, zelené, nebo khaki, černá, šedá, bílá a rudá.

 

Podívejte se i na: Přírodní barvy jsou v kurzu

 

Fashion tip: Módní ikonou i v práciZ barev si volte takové, jaké se nacházejí v přírodě a nebo ty, které vám nejvíce lichotí. Tyto tóny vyvolají sympatie vůči vaší osobě a vy vzbudíte důvěru. Podvědomě totiž navozují představy něčeho příjemného - dovolená, les, moře. In jsou třeba i odstíny béžové a krémové.

Střídmě s doplňky

Elegantní, středně velká kabelka a vkusný opasek, oboje vhodně sladěné s oděvem – to celkem  i stačí. Malý šperk také nemůže nic zkazit. Ověsit se však bižuterií a na prsty si navléci masivní prsteny, to nesvědčí ani o dobrém vkusu, ani o bohatství.

 

Stejné je to i s novými botami. Raději si je neobouvejte do práce hned druhý den po koupi, protože v nich možná budete muset běhat celý den. A nebudete mít z toho vůbec radost ... Najděte proto v botníku starší a podohlnější střevíčky.

 

Text: Ela Procházková