Jsou zelené vdovy tak trochu zoufalé manželky?

Před pár lety se předháněly, která ve fitku uloví bohatšího mužského.  A dnes, kdy si je ti bohatí pánové opravdu vzali a vyvezli ven za město do luxusních satelitů, si stěžují. Už je nudí jezdit jen s dětmi do školy a ze školy, pak zajet na kosmetiku, k holiči, do fitka


Před pár lety se předháněly, která ve fitku uloví bohatšího mužského.  A dnes, kdy si je ti bohatí pánové opravdu vzali a vyvezli ven za město do luxusních satelitů, si stěžují. Už je nudí jezdit jen s dětmi do školy a ze školy, pak zajet na kosmetiku, k holiči, do fitka, na kafe k sousedce, a potom do nejbližšího nákupního areálu shoppovat. To, o čem snily, se ukázalo jako bohapustá nuda. Ono i to rozhazování se zlatou kartou od štědrého manžela, se časem přejí.

Jsou zelené vdovy tak trochu zoufalé manželky?

Mrkněte na: Pleťové masky pro krásnou pleť – doma jako v salonu

A co bys chtěla víc? Máš to, cos chtěla

Dnes je moderní mít doma ženu ve stylu stepfordských paniček, tedy vlastně robotů. Pan Dokonalý si ji pořídí, zahrne luxusem a chce od ní jen to, aby byla vždy dokonale upravená a připravená mu naslouchat. Aby všechno doma zařídila, postarala se o děti a pak na něj jen čekala. Co bys chtěla víc? Kroutí hlavou, když manželka jeho náhled na takovýhle rodinný život přestane sdílet. On jí nic jiného opravdu nabídnout neumí, protože moderní podnikatel je dnes jen živitel rodiny. Na partnerské spolusdílení života nemá čas ani chuť. Veškerou svou energii dává svému zaměstnání, společenským schůzkám, tenisu a golfu. Domů se jezdí jenom vyspat, případně zasouložit a pohladit děti.

Podívejte se na: Jak to vidí muži: Desatero dokonalé ženy!

Jaký si to uděláš, takový to máš

Věděly ty krásné a rádoby dokonalé ženy, co je čeká? Ale jistě, vždyť po tom prahly. Smyslem jejich slečnovského života bylo bohatě se vdát. Pracovaly jen na své fyzické stránce, aby ve své honbě za vdavkami uspěly. Duševní ambice v sobě potlačily. Mozek namáhaly jen uvažováním, co si na sebe koupit, aby vynikly a zazářily.  Představy, že by chodily denně do práce, se tyhle slečinky štítily.  A láska? Tu znaly jen samy k sobě. Vztah k muži zúžily na jeho bankovní konto. Jenže časem zjistí, že jim společná střecha s mužem a obskakování dětí nestačí. Začnou toužit po tom, čím dřív pohrdaly. Po obyčejné lásce a po pracovním naplnění svého prázdného života. A najednou stojí na rozcestí a nevědí, jak dál. Ty zoufalé, které nejsou schopné sebereflexe, se v tom plácají dál. Ty, které si dokážou přiznat, že si za to mohou samy, mají šanci z bludného kruhu zeleného vdovství vystoupit a osvobodit se nějakým sebeuplatněním. Ale než se jim ze sebe podaří udělat nezoufalky, musí něčím naplnit svůj duševní rezervoár, který kdysi v mládí vědomě vypustily.

Text: eh

Soutěžte s Dokonalou Ženou o skvělé ceny!