Vůně tohoto léta

Každý má jiný vkus, takže se nedá přesně specifikovat, jaké vůně jsou pro léto nejvhodnější. Někdo dokonce v létě, po vzoru obyvatel arabských zemí, nosí nejraději výrazné orientální vůně, protože se v horku krásně rozvinou, někdo naopak volí vůně lehčí, aby neby


Každý má jiný vkus, takže se nedá přesně specifikovat, jaké vůně jsou pro léto nejvhodnější. Někdo dokonce v létě, po vzoru obyvatel arabských zemí, nosí nejraději výrazné orientální vůně, protože se v horku krásně rozvinou, někdo naopak volí vůně lehčí, aby nebyl parfém příliš výrazný. Poradkyně Adéla Bartlová, z internetové parfumerie Elnino.cz říká: „Obecně by se dalo říct, že jaro je skvělé období pro zářivé květinové vůně, které podtrhnou náladu prvních slunečných dnů a probouzející se přírody. Konvalinkové, šeříkové, fialkové nebo zkrátka podle chuti. V horkých letních dnech se květinové vůně mohou změnit v „bolehlavy“ a hodně lidí sahá po vyloženě svěžích toaletkách či kolínských vodách s citrusy, zelenými tóny, ovocem. Citrusy jsou osvěžující, bohužel jsou těkavé a nevydrží dlouho vonět. Příjemné mohou být čisté vůně připomínající mýdlo či vyprané prádlo - i když jsme zpocení až za ušima, udržují jistý pocit svěžesti.

Čtěte také: Letní dovolená: Co nikdy nezapomenout, když jdete na pláž?

 

3 dobré rady pro ty, kteří chtějí v létě krásně vonět…

 

Řiďte se svým vlastním nosem. I když vám někdo bude tvrdit, že naprosto musíte mít letošní sytě ovocnou limitovanou edici od Escady, ale vám se z ní dělá divně, vyberte si něco, co vám bude lépe sedět. Nebojte se vyzkoušet i vůně, které se na léto zdánlivě nehodí. Někdy stačí snížit aplikované množství a výsledek je překvapivě dobrý.

Myslíte si, že je nutné mít jinou vůni na jaro a jinou na zimu? Platí, že si každý může střídat parfémů, kolik chce... Někomu vyhovuje mít jen jeden parfém, který s ním pak mají všichni spojený. Někdo jich má deset a nosí je podle momentální nálady nebo podle počasí. V létě přece nejsou jen horké  dny, ale i chladné, deštivé - a vůně, které jindy něco chybí, ve vlhkém teplém vzduchu najednou správně vynikne.

Čtěte také: Hity letošního léta, které musíte mít

Jak ovlivníte partnera volbou parfému? „Vůni bych každopádně doporučovala volit podle příležitosti. Na první rande něco jemného, aby se protějšek nepolekal, na „lov“ něco svůdného. Partnerovi, s nímž už žijeme déle, můžeme připomenout hezké okamžiky z minulosti tím, že použijeme stejný parfém jako tehdy. Vůně se totiž vážou na vzpomínky velmi pevně,“ radí Adéla Bartlová.

Text a foto: DD